جواهرات و زیورآلات

گرانترین جواهرات الیزابت تیلور

الیزابت تیلور یکی از شناخته شده ترین نام ها نه فقط در دنیای سینما و سلبریتی ها که در دنیای مد است. این ستاره زیبا عاشق جواهرات و لباس های بسیار گرانقیمت بود که تا به امروز نیز زبانزد خاص و عام هستند.

الیزابت تیلور مشتری ثابت برترین برندهای تولید جواهرات خاص بود و در دوران زندگی اش مجموعه های مختلفی از جواهرات را جمع آوری کرد. اگر می خواهید بدانید که گرانترین جواهرات این ستاره خوش سلیقه کدام ها هستند مطلبی که در ادامه می آید را از دست ندهید.

 گردنبند و گوشواره یاقوت و الماس برند کارتیه الیزابت تیلور

قیمت: ۳٫۸ میلیون دلار

این گردنبند و گوشواره  بی نظیر توسط همسر الیزابت، مایک تاد در سال ۱۹۵۷ به او هدیه داده شدند. این جواهرات زیبا بصورت سفارشی ساخته شدند که در ساخت آن علاوه بر یاقوت و الماس از طلای هجده عیار نیز استفاده شده است.

 دستبند زمرد و الماس برند بولگاری الیزابت تیلور

قیمت: ۴ میلیون دلار

این دستبند فوق العاده توسط دیگر همسر الیزابت تیلور، ریچارد برتون به او هدیه داده شد. این دستبند از سیزده زمرد که بین آنها قطعه های الماس کار شده است، ساخته شد. این زمردها و الماس ها در زمینه ای از مرغوب ترین نوع طلای سفید کار گذاشته شده اند. تمامی زمردهایی که در این دستبند بکار گرفته شده اند از نوع مرغوب و کمیاب کلمبیا و زیمبابوه هستند.

 تاج الماس برند کارتیه

قیمت: ۴٫۲ میلیون دلار

این تاج نیز از جمله هدایای گرانقیمتی است که توسط مایک تاد به الیزابت داده شد. قدمت این تاج حیرت انگیز به سال ۱۸۸۰ باز می گردد و قیمت بالای آن نیز بیشتر بدلیل قدمت تاریخی آن است. این تاج یکی از محبوبترین جواهرات تیلور بود که او در مراسم های مختلف با آن ظاهر می شد. اولین بار الیزابت این تاج را در مراسم اسکار بر سر گذاشت. الماس های قدیمی و نایاب این تاج بر زمینه ای از طلای سفید کار شده اند.

 انگشتر یاقوت و الماس برند ون کلیف اند آرپلز

قیمت: ۴٫۲ میلیون دلار

این انگشتر زیبا از هدایای ریچاردبرتون به عنوان کادوی کریسمس به الیزابت تیلور در سال ۱۹۶۸ بود. یاقوت زیبای این انگشتر در مرکز آن واقع شده است و الماس ها دور آن را احاطه کرده اند. این یاقوت وزنی برابر با ۸٫۲۴ قیراط دارد که به همراه الماس ها بر طلای هجده قیراطی جای گرفته است. این انگشتر گرانترین جواهر برند ون کلیف اند آرپلز است که در یک حراجی بفروش رسید.

 سنجاق سینه زمرد و الماس برند بولگاری

قیمت: ۶٫۶ میلیون دلار

این سنجاق سینه منحصربفرد در سال ۱۹۵۸ ساخته شد و توسط ریچارد برتون به الیزابت هدیه داده شد. الیزابت به حدی این سنجاق سینه را دوست داشت که آن را در مراسم عروس اش با ریچارد در سال ۱۹۶۴ بر روی لباس عروس زردرنگ معروف خود وصل کرد.  این جواهر اعجاب انگیز ۲۳٫۴۶ قیراطی از یک زمرد مستطیلی شکل در مرکز تشکیل شده است که با قطعات متعدد الماس مزین شده است.

 انگشتر الماس الیزابت تیلور

قیمت: ۸٫۸ میلیون دلار

این انگشتر که به انگشتر الماس الیزابت تیلور شهرت دارد، مشهورترین جواهر متعلق به الیزابت تیلور است. وزن الماس این انگشتر ۳۳٫۱۹ قیراط است. قدمت این الماس به پیش از دهه ۱۹۲۰ باز می گردد و پیش از اینکه در انگشتان الیزابت بدرخشد متعلق به خانواده ای ثروتمند از کشور آلمان بود. این انگشتر نیز در شمار هدایای گرانقیمت ریچاردبرتون به الیزابت تیلور قرار دارد که در ان زمان به قیمت ۳۰۷ هزار دلار خریداری شد و سالها بعد در یک حراجی بزرگ به قیمت ۸,۸۱۸,۵۰۰ دلار فروخته شد.

گردنبند الماس تاج محل

قیمت: ۸٫۸ میلیون دلار

این گردنبند خیره کننده در چهلمین سال تولد الیزابت توسط ریچارد برتون به او هدیه داده شد. این گردنبند قدمت تاریخی بسیار غنی را پشت سر دارد و متعلق به پادشاه جهانگیر، پادشاه نام آور هندوستان بوده است. این گردنبند قلبی شکل از ترکیب طلا، الماس و یاقوت تشکیل شده است. زنجیر این گردنبند در اصل از ابریشم بوده که در قرن بیستم توسط برند کارتیه تعویض و با زنجیری از جنس طلا و یاقوت جایگزین شد.

گردنبند  لا پرگرینا

قیمت: ۱۱٫۸ میلیون دلار

این گردنبند گرانترین جواهر متعلق به الیزابت تیلور است. لا پرگرینا از ترکیب هنرمندانه مروارید، الماس و یاقوت پدید آمده است. یکی از مرواریدهایی که در ساخت این گردنبند بکار رفته است متعلق به اواسط قرن شانزدهم میلادی است که در میان هشت پادشاه اسپانیا نسل به نسل چرخیده است. ریچارد برتون این مروارید را به عنوان کادوی روز ولنتاین به الیزابت هدیه داد و بعدها الیزابت ساخت گردنبندی کامل با استفاده از این مروارید را به کمپانی کارتیه سفارش داد. این گرنبند در مجموع از ۶۰ مروارید، الماس و یاقوت  تشکیل شده است.

 

 

بیوگرافی و زندگینامه ای کوتاه از الیزابت تیلور

الیزابت تیلور : Elizabeth Taylor

 تاریخ تولد : ۲۷ فوریه ۱۹۳۲ در لندن ، انگلستان
 تاریخ وفات : ۲۳ مارچ ۲۰۱۱ در لس آنجلس ، آمریکا ( به علت نارسایی قلبی )
 مهمترین افتخارات : برنده اسکار بهترین بازیگر زن برای فیلمهای BUtterfield 8 و Who’s Afraid of Virginia Woolf ، کاندید دریافت اسکار بهترین بازیگر زن برای فیلمهای Suddenly, Last Summer ، Cat on a Hot Tin Roof ، Raintree County

معرفی کوتاه :

الیزابت اگرچه در انگلستان متولد شده است اما پدر و مادر وی آمریکایی بودند. الیزابت تا ۷ سالگی در انگلستان زندگی کرد و زمانی که جنگ جهانی ۲ آغاز شد، به همراه مادرش به آمریکا برگشت. وی زمانی که وارد آمریکا شد به علت زیبایی فوق العاده ایی که داشت، توسط یک دوست خانوادگی برای تست هنرپیشگی دعوت شد و توانست در اولین تجربه بازیگری خودش در ۱۰ سالگی در فیلم There’s One Born Every Minute ( 1942 ) حضور پیدا کند.  کمپانی یونیورسال که در آن مقطع، قرار دادی با تیلور برای بازی در فیلمهای این کمپانی بسته بود، بعد از این فیلم تصمیم گرفت که قرارداد وی را فسخ کند. کمپانی MGM هم فرصت را غنیمت شمرد و به سرعت قرارداد جدیدی با وی منعقد کرد. تیلور بعد از حضور در چندین فیلم که کمپانی MGM آن را تهیه کرده بود، بالاخره در سال ۱۹۴۴ با بازی در نقش ولوت برون در فیلم National Velvet در کنار میکی رونی ، به شهرت زیادی دست پیدا کند. از آن پس بود که کمپانی MGM قراردادی طولانی مدت با وی بست و کمک کرد تا الیزابت تیلور به شهرتی دست نیافتنی برسد.

نکاتی که باید درباره الیزابت تیلور بدانید :

لیست همسران او به این شکل است :

کنراد هیلتون جونیورهیلتون ( ۱۹۵۱-۱۹۵۰ جدا شدند )

مایکل والدینگ بازیگر ( ۱۹۵۷-۱۹۵۲ جدا شدند )

مایکل تاد تهیه کننده ( ۱۹۵۸ تا زمان مرگ تاد بر اثر سقوط هواپیمای خصوصی اش  در سال ۱۹۵۸ )

ادی فیشر ( ۱۹۶۴-۱۹۵۹ جدا شدند )

ریچارد برتون بازیگر ( ۱۹۷۴-۱۹۶۴ و از ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۶ )

جان وارنر سناتور ( ۱۹۸۲-۱۹۷۶ جدا شدند )

لری فورتنسکی ( ۱۹۹۶-۱۹۹۱ جدا شدند )

در مراسم ازدواج اولش جین پاول ساقدوش او بود. بعدها جین پاول هم در اولین ازدواج تیلور، ساقدوش او شد!

پزشکان در سال ۱۹۹۷ توانستند با موفقیت تومور خوش خیمی که در مغزش بود را بردارند.

۴ فرزند و ۹ نوه دارد!

اولین بازیگر زنی بود که برای بازی در یک فیلم ۱ میلیون دلار دستمزد گرفت ( فیلم کلوپاترا )

مادرخوانده بروک پالانس است

صمیمی ترین دوست زندگی اش مایکل جکسون بود

در اواخر دهه ۹۰ در یک مصاحبه اعلام کرد که علاقه زیادی به بازیگری و بازگشت به سینما دارد اما به دلیل بیماری اش، هیچ کمپانی حاضر به همکاری با او نیست. تیلو در اواخر عمرش به دلیل عمل جراحی که بخاطر آن  توموری را از مغزش برداشته بود، نمی توانست به مدت زیاد سرپا بماند

در یک ترانه به نام ” بانو نینا ” که توسط گروه ماریلیون ساخته شده بود، به وی اشاره شده است.

از طرف مجله سرگرمی های هفتگی به عنوان یازدهمین ستاره تمام دوران سینما انتخاب شده است.

نقشش توسط شریلین فین در فیلم لیز : داستان الیزابت تیلور ایفا شد.

به علت بیماری نتوانست در دادگاهی که مایکل جکسون در آن محاکمه شد حضور پیدا کند و شهادت دهد.

حلقه نامزدی اش را برای مبارزه با بیماری ایدز اهدا کرده بود

در سال ۱۹۷۶ در یک نظرسنجی، ابروهایش به عنوان زیباترین ابرو انتخاب شد!

در سال ۲۰۰۶ خط تولید جواهرات خودش با عنوان ” خانه تیلور ” را افتتاح کرد.

در سال ۱۹۸۵ در برنامه تلویزیونی لری کینگ حضور پیدا کرد تا اعلام کند که شایعات مطرح شده درباره بیماری آلزایمرش و اینکه بزودی از دنیا خواهد رفت  را رد کند.

در سال ۲۰۰۳ اعلام شد که از بازیگری بازنشسته شده است

سازمانی را که تحت عنوان AMFAR برای مبارزه با بیماری ایدز پایه گذاری کرده بود، توانست در طول ۱۲ سال فعالیتش، حدود ۸۳ میلیون دلار صرف مبارزه با ایدز کند.

بخاطر مخالفت با جنگ عراق، در هفتادمین جشنواره مراسم اسکار شرکت نکرد.

در سال ۱۹۶۳ که بالاترین میزان درآمد ۶۵۰ هزار دلار بود و میزان دستمزد جان اف کندی ( رئیس جمهور وقت آمریکا ) ۱۵۰ هزار دلار بود، او دستمزدی معادل ۴/۲ میلیون دلار دریافت می کرد!

از طلاقش با کنراد هیلتون ، توانست ۵۰۰ هزار دلار دریافت کند!

شوهر آخرش ، لری فورتینسکی را اولین بار زمانی که به مرکز درمان اعتیاد رفته بود ملاقات کرد.آ

در سال ۲۰۰۶ مبلغ ۵۰۰ هزار دلار به یک موسسه مبارزه به ایدز در شهر نیو اورلئان آمریکا پرداخت کرد.

قرار بود در فیلم بانوی زیبای من در نقش الیزا دولیتل حضور پیدا کند اما آدری هیپبورن جایگزین او شد.

یک خیابان در در شهر لووا ی آمریکا را به نامش کرده اند.

درباره مایکل جکسون گفته بود : او بخشی از قلب من است، ما باید کارهای بیشتری برای همدیگر انجام دهیم!

در سال ۱۹۸۱ برای بازی در نمایش ” روباه های کوچک ” کاندید دریافت جایزه تونی شد.

بنیاد خیریه ایی را در سال ۱۹۹۱ پس از درگذشت دوستش، راک هادسن به دلیل ابتلا به ایدز، تاسیس کرد.

مراسم تشییع جنازه تیلور با حضور تعداد محدودی از اعضای خانواده او در قبرستان فورست لان گلندلبرگزار شد. دوست صمیمی او، مایکل جکسون نیز در این قبرستان مدفون است.

هفت ماه بعد از اینکه دخترش را به دنیا آورد، به سینما بازگشت و شروع به بازی در فیلم  گربه ای روی شیروانی داغ کرد.

هزینه درمان شوهر سابق اش ، لری فورتینسکی را در زمانی که وی به علت سقوط از بالکن در کما بود بر عهده گرفت.

گفته می شد وی در سن ۲۷ سالگی آیین یهودیت را برای خود برگزیده است. مدتی بعد وی این خبر را تکذیب کرد و اعلام کرد که این شایعات به دلیل دین دو همسرش سابقش ( مایک تود و ادی فیشر ) که هر دو یهودی بودند به وجود آمده است.

در جشنواره کن ۲۰۰۱ گفته بود : اگر نمی توان دنیا را درست کرد، پس پول به چه دردی می خورد ؟

 مهمترین فیلمهای الیزابت تیلور :

There’s One Born Every Minute

Life with Father

A Date with Judy

Little Women

The Big Hangover

A Place in the Sun

The Girl Who Had Everything

Elephant Walk

The Last Time I Saw Paris

Ivanhoe

Giant

Raintree County

Cat on a Hot Tin Roof

Suddenly, Last Summer

BUtterfield 8

Cleopatra

The Sandpiper

Who’s Afraid of Virginia Woolf?

Doctor Faustus

Reflections in a Golden Eye

Secret Ceremony

Night Watch

Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محبوب ترین ها

To Top