بانوان

کفش کریستین لوبوتین ، کفش هایی كه هر زنی آرزوی داشتن‌ آنها را دارد!

کفش کریستین لوبوتین

اگر شما از كسانی باشید كه عاشق مد هستند، پس باید به خوبی با كفش‌های نام‌آشنایی كه با دكمه‌های بزرگ قرمز برای همه شناخته شده هستند و نخستین بار طراح معروف كریستین لوبوتین برای خودش طراحی كرده بود آشنا باشید. او كاری كرده كه همه محصولات وی را از دور و با دیدن دكمه‌ی قرمز بشناسند و نیازی نداشته باشند تا از نزدیك آرم و نشان او را بر كفش‌ها ببینند.

کفش کریستین لوبوتین ،کفش هایی هستند که اگر شما از كسانی باشید كه عاشق مد هستند، پس باید به خوبی با كفش‌های نام‌آشنایی كه با دكمه‌های بزرگ قرمز برای همه شناخته شده هستند و نخستین بار طراح معروف كریستین لوبوتین برای خودش طراحی كرده بود آشنا باشید. ما زنان و حتی بسیاری از مردان این دكمه‌های قرمز را می بینیم و طاقت خود را از دست می‌دهیم. كریستسن لوبوتین را باید یك صاحب نشان تجاری بزرگ و نابغه‌ی طراحی مد بدانیم. او كاری كرده كه همه محصولات وی را از دور و با دیدن دكمه‌ی قرمز بشناسند و نیازی نداشته باشند تا از نزدیك آرم و نشان او را بر كفش‌ها ببینند.

 

آقای لوبوتین یك طراح فرانسوی است كه نخستین الهام‌ها برای طراحی كفش از كودكی و زمانی كه به یك موزه رفته بود در ذهن وی نقش بسته بود.

او در موزه نشسته بود و در حالی كه به آثار هنری موجود در موزه می‌نگریست، به تابلویی برخورد كرد كه زنان را از پوشیدن كفش‌های پاشنه بلند هنگام ورود به یكی از سالن‌های موزه خودداری كنند. در همان لحظه بود كه كفش‌های پاشنه بلند توجه او را به خود معطوف كردند و شیدای ساختن كفش برای زنان ذهن او را پر كرده بود. او شروع به همكاری با شركت‌های مشهوری چون شنل و سنت لورن نمود. در دهه‌ی ۱۹۹۰ نشان كریستین لوبوتین خیابان‌های پاریس را به تسخیر خود درآورده بودند ولی نشان تجاری دكمه‌های قرمز در سال ۱۹۹۳ رونمایی شد. در حال حاضر علاوه بر تولید كفش‌های زنانه‌ی پاشنه بلند كفش‌های مردانه، كیف دستی و محصولات زیبایی و تزئینی در میان تولیدات او به چشم می‌خورد.

 

مدت‌ها منتظر می‌مانیم تا جلوه‌ی ویژه و مخصوص مدل‌های جدید كفش‌های لوبوتین را هنگامی كه در كنار این دكمه‌های قرمز قرار می‌گیرد، ببینیم. این كفش‌ها هنگامی كه در ویترین مغازه‌ها می‌نشینند آویز قیمتشان بین ۴۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار قرار دارد. هر یك از این كفش‌ها كه او فصلی پس از فصل به بازار می‌فرستد، خارق‌العاده و متفاوت است و طراحی هریك از آن‌ها از تصاویری ذهنی الهام گرفته است. داشتن یك جفت از كفش‌های پاشنه بلند كریستین لوبوتین همچون داشتن یك تابلوی نقاشی است كه مانت (نقاش مشهور فرانسوی) از پاهای شما كشیده باشد. آن‌ها همچون آثار هنری هستند كه هر زنی با دیدن‌شان آرزوی داشتن‌شان را در خیال می‌پروراند.

 

در طول این سال‌ها كریستین لوبوتین مجموعه‌های متنوعی از كفش‌ها را با تم‌های مختلف در جهان عرضه كرده است.

وی از موضوعات متفاوتی برای طراحی كفش الهام گرفته كه حتی سیرك را می‌توان در میان این منابع الهام بخش ببینید. در میان این مجموعه‌ها نمونه‌های متفاوتی از كفش‌های ساده تا كفش‌هایی كه دیدن آن‌ها نفس را در سینه محبوس می كند، وجود دارد. به هر حال هر دختری آرزوی جاكفشی را دارد كه پر از انواع این مدل‌ها باشد و اگر در توان داشته باشد ۱۰ جفت از انواع مدل‌های كفش‌های آن را برای خود داشته باشد. مدل‌هایی كه در زیر آورده‌ایم را می‌توان از این جمله دانست.

۱۰٫ صندل دم‌پایی كاتاكلو-روح سرخ (Cataclou Red-Sole Espadrille Sandal): قیمت ۶۹۵ دلار


کفش کریستین لوبوتین

هر دختری در جاكفشی خود نیاز به داشتن یك جفت صندل دمپایی دارد و چه بهتر كه آن از مدل كاتاكلو –روح سرخ كریستین لوبوتین باشد.

رنگ بژ و پاشنه‌های بلند به آن جلوه‌ای داده كه با هر لباسی امكان ست شدن را دارد.‌ دكمه‌های قرمز نصب شده بر آن به علاوه‌ی طراحی آستری كه در آن به كار رفته به نحو بی‌نظیری آن را تزیین نموده است. پاشنه‌های پنج و نیم اینچی آن حس ایستادن بر بام آسمان را در شما بوجود خواهد آورد در حالی كه همزمان می‌توانید آرایش ناخن‌های پایتان را به رخ هر بیننده‌ای بكشید. آن‌ها می‌توانند شما را پیوسته از صبح تا شام از این سو به آن سو می‌برند در حالی‌كه طراحی زیبای زنانه‌ی آن چشم‌ها را به خود مسحور كرده است.

۹٫ کفش زنانه برند بیانكا (Bianca): قیمت ۸۴۵ دلار


کفش کریستین لوبوتین

كفش‌های پمپی شكل با دكمه‌های قرمز و طراحی سنتی خاص كریستین لوبوتین یكی از مدل‌هایی است كه شاید هر دختری بخواهد جمع‌آوری كفش‌های لوبوتین خود را با خرید آن‌ها آغاز كند. این مدل جزء طراحی‌های سبك كلاسیك لوبوتین محسوب شده و ظاهر آن هم با نوك گرد ۵/۱ اینچی چیزی جز این را نشان نمی‌دهد. طرح این كفش‌ها ساده است. در عین حال با پاشنه‌های ۵/۵ اینچی جلوه‌ی بی‌نظیری به پاهای ظریف زنانه‌ی شما می‌دهد. همان نمایی را كه شما در شب یا روز دوست دارید از پای شما دیده شود به آن می‌دهد. رنگ قرمز دكمه‌ها جلوه‌ای بی‌نظیر به طراحی پمپی شكل آن‌ها داده است.

۸٫ کفش زنانه بیوتی كا (BeautyK): قیمت ۸۹۵ دلار


کفش کریستین لوبوتین

این صندل‌های جذاب با آن رنگ طلایی و جلوه‌ی براق خود واقعا ارزش توجهی را كه به خود جلب می‌كند، دارد.

با تخصصی كه كریستین لوبوتین در طراحی صندل‌های چكمه‌ای دارد می‌توان این صندل‌ها را در هر مناسبتی در هر زمان از طول سال به پا كرد. برش‌های پیچیده‌ی این صندل خاص به دقت انجام شده و دقیقا مقدار مناسبی از پا را به نمایش می‌گذارد و در كنار لباسی كه بر تن و لوازمی كه همراه دارید هنوز مقداری برای تصویر سازی خیالی بینندگان جا باقی می‌گذارد. پاشنه‌ای ۴ اینچی طراحی زیبای آن را تكمیل كرده و ارتفاع مناسبی را برای طی كردن یك شب طولانی در شهر یا قدم زدن بر كنار ساحل را برایتان فراهم نموده است.

۷٫ کفش برند هاینِس (Highness): قیمت ۱۰۷۵ دلار


کفش کریستین لوبوتین

این مدل را به گونه‌ای نامگذاری نموده‌اند كه گویا كسی كه آن را به پا دارد یك ملكه است و عنوان ”اعلیحضرت“ را یدك می‌كشد.

با این حال این كفش‌های زیبا با سایر مدل‌های لوبوتین تفاوت بسیاری ندارد. این نیز به دلیل سبك طراحی بخشی از مجموعه كفش‌های كلاسیك كریستین لوبوتین محسوب شده و با پنجه‌ی نیمه باز و پاشنه‌های بلند ۶ اینچی -كه گویا به ارتفاع آسمان است- و كف قطور ۲ اینچی خود، جلوه‌ی باشكوهی دارد كه گویا رهگذران را به احترام در برابر خود به تعظیم وا داشته است. این كفش‌ها از چرم اسپچیو ساخته شده و با راه راه‌های طلایی براق جلوه‌‌ای دارد كه واقعا برازنده‌ی یك ملكه است.

۶٫ روح سرخ جواهرنشان (Body Strass Mesh Red-Sole Pump): قیمت ۱۱۹۵ دلار


کفش کریستین لوبوتین

با پوشیدن این مدل احساس می‌كنید كه صندل‌های كریستال سیندرلا را كه در افسانه‌ها وصفش را شنیده‌اید در دنیای واقعی به پا كرده‌اید.

آن‌ها در یك زمان هم به روز و مدرن به نظر می‌رسند هم سنتی و كلاسیك. ظاهر كریستالی كه در نظر اول از آن در ذهن نقش می‌بندد به دلیل شبكه‌ی جواهرات مصنوعی است كه روی آن را پوشانده و همچنین جواهرات كریستالی گنبدی شكلی كه به زیبایی پیرامون آن را تزئین كرده است. پاشنه‌ی ۴ اینچی و پنجه‌ی كشیده‌ی آن حس بهتر وقار را در كسی كه آن را به پا كرده ایجاد می‌كند و همزمان پاشنه‌ی نقره‌ای زیبای آن جلوه‌ی بیشتری به آن داده است. به علاوه نشان دكمه‌های قرمز نیز در كنار این‌ها قرار دارد. همه‌ی این خصوصیات روی هم رفته باعث می‌شود كه این كفش‌های پاشنه بلند نیز ارزش افزوده شدن به مجموعه‌ی موجود در جاكفشی شما را داشته باشد.

۵٫ بانوی پنجه باز با میخچه و قلاب‌ (Lady Peep Sling Spikes): قیمت ۱۳۹۵ دلار


کفش کریستین لوبوتین

این‌ مدل محصول جدیدی است كه در بهار و تابستان ۲۰۱۴ به كلكسیون كریستین لوبوتین افزوده شده و واقعا نمونه‌ی جالبی از تركیب الگوهای مدرن با طرح‌های كلاسیك است. زرد تند فام و همچنین مشكی دو رنگی است كه این محصول به آن‌ها تولید شده است. این مدل میخچه‌دار بهاری واقعا چیزی غیر عادی است. ارتفاع پاشنه ۶ اینچ و قطر كف آن ۲ اینچ است. شكل باز قلابی شكل روی آن به وضوح نشان می‌دهد كه شما برای تابستان و هوای گرم آماده می‌شوید. این كفش كه از چرم مخصوص تولید شده روی خشن صاحبش را به بینندگان نشان می‌دهد.

۴٫ اژدهای یقه باز (Decollete Python Pump): قیمت ۱۳۹۵ دلار


کفش کریستین لوبوتین

هرچقدر ماده‌ی اولیه‌ی تولید كفش نادرتر، محصول تولید شده فریبنده‌تر و خاص‌تر می‌شود.

همه‌ی خصوصیاتی كه از یك كفش كامل انتظار می‌رود در این مدل جمع شده است. این مدل كه از پوست نوعی افعی نادر مشهور به اژدها ساخته شده دارای طراحی رنگارنگ پنجه‌ی كشیده و پاشنه‌ی ۴ اینچی بوده و به تمام معنا یك مدل داغ است. این مدل كه در ایتالیا ساخته شده با رنگ‌های زنده و برش‌های ساده‌ی روی چرم آن واقعا یكی از آرزوهای مدگرایان در زندگی است. ساختار این كفش با وصله‌های كوتاه چرمی كه در امتداد ساق هركس كه آن را به پا می‌كند قرار می‌گیرد كامل می‌شود.

 

۳٫ دل‌آرام (Belle): قیمت ۱۳۹۵ دلار


کفش کریستین لوبوتین

چكمه‌های ساقه كوتاه واقعا عالی هستند

ولی راجع به چكمه‌های ساقه كوتاه یوزپلنگی چیزی هست كه باعث می شود داشتن آن قفسه‌ی كفش‌های هر كسی را كامل كند. این چكمه‌ها كه ارتفاع‌شان به مچ پا می‌رسد چشم هر نظاره‌گیری را بی‌شك به خود خیره كرده و حس خوشایندی را در صاحب خود ایجاد می‌كند تا او احساس منحصر به فرد بودن و شهرت را تجربه كند. پنجه‌ی گرد، پاشنه‌ی ۴ اینچی، و چرم پولكی از ویژگی‌های این مدل است. زندگی ما كوتاه تر از آن است كه بخواهیم با كسالت آن را بگذرانیم. آقای لوبتین شرایطی را فراهم آورده تا ما كسالت را به كناری نهاده و هیجان را به زندگی‌مان بیفزاییم. این مدل كه یكی از مدل‌های مورد علاقه‌ی خود اوست این امكان را فراهم آورده است.

۲٫ چكمه‌های برند كنسون (Canassone Botta): قیمت ۱۷۴۵ دلار


کفش کریستین لوبوتین

فریاد معركه بودن این چكمه‌ها گوش همه را پر می‌كند و هر عابری را بی اختیار به خود خیره می‌سازد.

این چكمه‌ها از چرم سیاه ساخته شده و با پاشنه‌ی ۴ اینچی و ضخامت زیاد كف كه در پنجه به ۲ اینچ می‌رسد، ارتفاع شما را به حد مطلوبی می‌رساند. سگك‌ها كه به شكل آبشاری از روی كفش تا ساقه ادامه یافته‌اند به جزئیات آن افزوده‌اند و به این ترتیب ظاهر فریبنده و جذابی به آن داده‌اند. ارتفاع آن‌ها دقیقا تا زیر زانو ادامه دارد و به خوبی می‌تواند به عنوان یك چكمه‌ی فوق‌العاده جایگزین هر نوع چكمه‌ی عادی دیگری كه تا كنون به پا داشته‌اید بشود.

۱٫ هنر جواهرنشان (Artifice Strass): قیمت ۲۷۹۵ دلار


کفش کریستین لوبوتین

این جفت كفش به طور ویژه واژه‌ی درخشان را با همه‌ی اجزایش در ذهن تداعی می‌نماید.

این محصول در دو رنگ مشكی و فیروزه‌ای تولید می‌شود و هر دو رنگ نیز به یك میزان مسحور كننده‌اند. این مدل یك اثر هنری است كه همه‌ی اجزای آن از نوك پنجه تا پاشنه‌های ۴ اینچی همه با جواهرات مصنوعی نشانده شده بر آن كه به شكل گل‌ها و آفتاب درآمده‌اند پوشانده شده‌ است. این مدل برمبنای الگوی دورسی طراحی شده و واقعا هرآنچه را یك زن از كفشی خیره كننده می‌خواهد در خود داراست. مطمئنن چنین كفشی در قفسه‌ی كفش‌های شما در ردیف‌های پشتی جای نخواهد داشت!

 


بیشتر بخوانید :

تاریخچه برند لاکچری کریستین لوبوتین

کریستین لوبوتین طراح فرانسوی و موسس برند لاکچری کریستین لوبوتین است که به خاطر کفش های زنانه زیبا و براق و قرمز رنگ آن به شهرت رسیده است. در این مطلب نگاهی به برند کریستین لوبوتین و زندگی طراح آن و روندی که این برند برای رسیدن به جایگاه کنونی اش طی کرده می اندازیم.

کریستین لوبوتین در ۱۹۶۴ در پاریس به دنیا آمد. پدرش کابینت ساز و مادرش معمار بودند و سه دختر دیگر داشتند. او در ۱۲ سالگی به خاطر اقدام به فرار از مدرسه اخراج شد. این کار او مادرش را مجبور کرد تا به وی اجازه دهد به صورت مستقل زندگی کند. این اتفاق در این سن کم تاثیر عمیقی روی زندگی و ذهنیت و شخصیت وی به جا گذاشت.

لوبوتین کار کشیدن مدل های کفش را از سنین نوجوانی آغاز کرد بدون این که آموزشی دیده باشد. دنیای سینما و فرهنگ پانک دهه ۷۰ تاثیر زیادی روی کار های وی گذاشت او می گوید در دوازده سالگی با دیدار از موزه هنر های آفریقایی در پاریس علاقه به کفش در وی شکل گرفت. در ورودی موزه تابلویی نصب شده بود که از ورود خانم های با کفش های نوک تیز جلوگیری می کرد تا از آسیب به کف زمین پیشگیری کنند. این تصویر برای همیشه در ذهن وی ماند و علاقه کریستین را شکل داد.

کفش کریستین لوبوتین

او همیشه شیفته فرهنگ های شرقی مثل فرهنگ هندی و مصری بوده است و و این علاقه در طراحی های وی تاثیر عمیقی داشته است. پس از چند سال تمرین و یادگیری طراحی کفش او مجموعه طراحی هایش را به خانه مد مطرح آن زمان می فرستاد که نتیجه این کار استخدام شدن در برند چارلز جوردن بود. سپس در آتلیه راجر ویویه دستیار شد. در سال های بعد او طراحی هایی برای شانل و ایو سن لورن نیز انجام داد.

در اواخر دهه ۱۹۸۰ کریستین لوبوتین طراحی مد را رها کرد تا کار معماری منظره انجام دهد اما نتوانست این دوری را تحمل کند و دو سال بعد در ۱۹۹۱ شرکت طراحی کفش خود را تاسیس کرد. کمپانی وی به سرعت توسعه یافت. کار های وی در دهه ۹۰ باعث بازگشت کفش های پاشنه بلند ظریف به دنیای مد شد و پاشنه های ۱۲ سانتی متری و بلند تر را به لباس های زنان وارد کرد.

کفش های با کف قرمز رنگ نماد کار های وی شد که اگر چه با ادعاهای مختلفی همراه بود ولی حقوق آن متعلق به خود کریستین لوبوتین است. برند وی همچنان در حال توسعه و گسترش در زمینه های مختلف مد است و در سال های اخیر در زمینه لوازم آرایشی نیز قعالیت می کند. اما همچنان کفش های پاشنه بلند زنانه نماد کار وی است به طوری که در سال ۲۰۱۱ جستجو شده ترین نام برای کفش زنانه در اینترنت بوده است.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا