استایل و مد بانوان

کفش کریستین لوبوتین ، کفش هایی كه هر زنی آرزوی داشتن‌ آنها را دارد!

کفش کریستین لوبوتین

کفش کریستین لوبوتین ؛ لاکچری ترین برند کفش های زنانه در دنیا

شاید کمتر خانمی با کفش های قرمز و متنوع کریستین لوبوتین christian Louboutin آشنایی نداشته باشد. کریستین لوبوتین طراح مد فرانسوی است که بیشترین شهرت خود را مدیون کفش های پاشنه بلند با کفی قرمز است. این کفش ها شهرت وی را جهانی کردند.

بیوگرافی کریستین لوبوتین  christian Louboutin

بیوگرافی طراح کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

کریستین لوبوتین طراح مد فرانسوی متولد سال ۱۹۶۳ است. وی رؤیای کفش های عجیب و متفاوت را از همان دوران نوجوانی در سر می پروراند. لوبوتین در سن ۱۶ سالگی از مدرسه اخراج شد. ۲ سال پس از این ماجرا برای طراح کفش مشهور یعنی چارلز جردن شروع به کار نمود. لوبوتین در اوایل دهه ی ۱۹۹۰ سرپای خود ایستاد و شروع به طراحی کفش در مجموعه ی خود کرد. کفش های مشهور و افسانه ای او در سال ۱۹۹۳ به جهان معرفی شد. سال ۲۰۰۳ لوبوتین کیف دستی زنانه را نیز به مجموعه ی محصولات خود اضافه کرد. خط تولید کفش های مردانه این برند خوش نام نیز در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد.

ابتدای زندگی

طراح کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

کریستین لوبوتین ( Christian Louboutin ) «به فرانسوی کغیستیو لوبوتا» در ۷ ژانویه ۱۹۶۴ (۱۷ دی ۱۳۴۲) در شهر پاریس (Paris) فرانسه متولد شد. طراح مد مشهور در همان ابتدای کودکی با درس و مدرسه رابطه ی خوبی نداشت. وی حاصل ازدواج پدری کابینت ساز و مادری خانه دار بود. پدرش راجر (Roger) «به فرانسوی غوژه» و مادرش ایرِن (Irene) «به فرانسوی ایغِن» نام داشتند.

پدر وی بیشتر اوقات دور از خانه بود. به همین دلیل کریستین لوبوتین عمده ی کودکی خود را با مادر و ۳ خواهر خود سپری کرد. ماجرای اصلی قهرمان قصه ی ما با یک اتفاق کلید می خورد. همه ی ماجرا از دیدن او از یک موزه شروع شد. در ورودی موزه تابلویی نصب شده بود. روی تابلو نوشته بودند:

پوشیدن کفش پاشنه بلند در این مکان ممنوع است.

در یکی از یادداشت های او در این خصوص می خوانیم:

من کاملاً مسحور آن تابلو شده بودم. تصویر کفش های موجود روی آن حیرت انگیز بود.

یکی از دوستانش کتابی به او هدیه کرد که علاقه و اشتیاق او را دو چندان نمود. این کتاب شامل طرح های راجر ویویِر (Roger Vivier) «به فرانسوی غوژه ویویِه» طراح مد و متخصص در عرصه ی کفش بود. راجر ویویر دهه ی ۱۹۵۰ طراح کفش کریسین دیور (Christian Dior) بود.

شروع دوران حرفه ای کریستین لوبوتین Christian Louboutin

طراح کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

کریستین لوبوتین در سن ۱۶ سالگی به دلیل اقدام به فرار از مدسه اخراج شد. وی بلافاصله در کاباره معروف فولی بِرژِه (Folies Bergère) شروع به کار کرد. وی برای کارکنان بانوی آنجا هرکاری انجام می داد. رؤیای لوبوتین طراحی کفش برای آنها بود. در ابتدای دهه ی ۱۹۸۰ میلادی برای چارلز جردن (Charles Jourdan) «به فرانسوی شارل ژوغدا» طراح کفش مشهور شروع به کار کرد. همین عامل سببی بود تا راه و چاه تجارت کفش و طراحی در این عرصه را فرابگیرد.

کریستین لوبوتین پس از مدتی کار به عنوان فری لنسر (آزاد کار) بالأخره در سال ۱۹۹۱ اولین فروشگاه خود را در پاریس افتتاح کرد. در سال ۱۹۹۳ طراحی کفش های او زبان زد دنیای مد شد. کفش های پاشنه بلند با کفی قرمز یک طراحی جدید و کاملاً متفاوت محسوب می شد. وی در این خصوص گفته است که:

دستیار من آنجا نشسته بود. مشغول رنگ کردن ناخن های خود به رنگ قرمز بود. همین عامل روی ذهن من تأثیر گذاشت. بدین ترتیب کفی کفش های خود برای محصولات آن فصل را انتخاب کردم.

این ها صحبت های او در مصاحبه با نشریه ی فوت‌ور نیوز (Footwear News) بود. لوبوتین در ادامه می افزاید که:

با خود گفتم رنگ قرمز برای خانم ها {از دید آقایان} فوق العاده جذاب است. بدون شک پس از عرضه ی این کفش ها سفارش طراحی هایی از این دست افزایش می یابد.

این طراحی جذاب به زودی طرفداران بیشماری پیدا کرد. یکی از اولین مشتری های او کارولین (Caroline) شاهدخت موناکو (Monaco) بود. خواننده و بازیگر معروف مدونا (Madonna) نیز در برخی موزیک ویدیوهای خود کفش های کریستین لوبوتین را به پا کرده است.

موفقیت های روزافزون

کیفو کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

سال های سال کریستین لوبوتین به طراحی های فوق العاده ی خود در زمینه ی کفش ادامه داد. لوبوتین طرح های سورئالیسم خود را جنبه ی جهانی بخشید. به گزارش هفته نامه ی نیویورکر (The New Yorker) وی هر سال حدود ۵۰۰ هزار جفت از کفش های بی نظیر خود را به فروش می رساند. قیمت هر جفت از کفش های لوبوتین از ۴۰۰ دلار تا ۶ هزار دلار متغیر است. به گفته ی مقر صلی شرکت در پاریس، آنها در بیشتر کشورهای جهان فروشگاه دارند.

آرمان های لوبوتین به همین جا ختم نمی شود. وی در سال ۲۰۰۳ به عرصه ی ساخت کیف دستی وارد شد. همچنین در سال ۲۰۱۱ اولین خط تولید کفش های مردانه نیز به محصولات شرکت افزوده شد. سال ۲۰۱۳ نیز با شروع به کار خط تولید لوازم آرایشی لوبوتین مصادف بود.

حاشیه های کاری

کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

در مسیر زحماتی که کریستین لوبوتین در راستای موفقیت های خود متحمل شد افراد متقلبی نیز کمین کرده بودند. طرح های لوبوتین مورد هجمه ی کپی بردارها قرار گرفت. حتی کار به جایی رسید که لوبوتین پای شرکت ایو سن لوران (Yves Saint Laurent) را برای عدم رعایت حق کپی رایت به دادگاه باز کرد. این شرکت از کفی قرمز در طراحی برخی کفش های خود استفاده کرده بود. این شرکت برای حل مشکل نمونه های تقلبی، وبسایت خود را به آدرس christianlouboutin.com راه اندازی کرد.

کریستین لوبوتین در خارج از امپراتوری خود نیز مشغول فعالیت هایی بوده است. در سال ۲۰۰۷ در همکاری با دیوید لنچ (David Lynch) کارگردان آمریکایی یک نمایشگاه عکس برپا کرد. در سال ۲۰۱۲ نیز بسیاری از المان های نمایش آتش (Feu) که در کاباره ی مشهور اسب دیوانه (Crazy Horse) در پاریس اجرا شد را طراحی نمود.

لوبتین به طراحی یکی از مهمترین عناصر مد و لباس زنانه یعنی «کفش» چشم دوخت. کفش پاشنه بلند نماد زنانگی عصر امروز است. رنگ قرمز هم یکی از محبوب ترین رنگ های بانوان محسوب می شود. وی ترکیب این سه عنصر را به محصولی رشک برانگیز برای دیگر شرکت ها تبدیل کرد. محصولی که هنوز هم در بیشتر نمایش های این شرکت دیده می شود. شاید اگر آن تابلوی جلوی موزه و لاک ناخن دستیارش نبود بسیاری از این اتفاقات برای او رخ نمی داد. اتفاقاتی که کم شباهت به ماجرای کفش های قرمز سیندرلا نیست.

کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

 

 

 


بیشتر بخوانید :

کریستین لوبوتین

کفش کریستین لوبوتین ،کفش هایی هستند که اگر شما از كسانی باشید كه عاشق مد هستند، پس باید به خوبی با كفش‌های نام‌آشنایی كه با دكمه‌های بزرگ قرمز برای همه شناخته شده هستند و نخستین بار طراح معروف كریستین لوبوتین برای خودش طراحی كرده بود آشنا باشید. ما زنان و حتی بسیاری از مردان این دكمه‌های قرمز را می بینیم و طاقت خود را از دست می‌دهیم. كریستسن لوبوتین را باید یك صاحب نشان تجاری بزرگ و نابغه‌ی طراحی مد بدانیم. او كاری كرده كه همه محصولات وی را از دور و با دیدن دكمه‌ی قرمز بشناسند و نیازی نداشته باشند تا از نزدیك آرم و نشان او را بر كفش‌ها ببینند.

کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

آقای لوبوتین یك طراح فرانسوی است كه نخستین الهام‌ها برای طراحی كفش از كودكی و زمانی كه به یك موزه رفته بود در ذهن وی نقش بسته بود.

او در موزه نشسته بود و در حالی كه به آثار هنری موجود در موزه می‌نگریست، به تابلویی برخورد كرد كه زنان را از پوشیدن كفش‌های پاشنه بلند هنگام ورود به یكی از سالن‌های موزه خودداری كنند. در همان لحظه بود كه كفش‌های پاشنه بلند توجه او را به خود معطوف كردند و شیدای ساختن كفش برای زنان ذهن او را پر كرده بود. او شروع به همكاری با شركت‌های مشهوری چون شنل و سنت لورن نمود. در دهه‌ی ۱۹۹۰ نشان كریستین لوبوتین خیابان‌های پاریس را به تسخیر خود درآورده بودند ولی نشان تجاری دكمه‌های قرمز در سال ۱۹۹۳ رونمایی شد. در حال حاضر علاوه بر تولید كفش‌های زنانه‌ی پاشنه بلند كفش‌های مردانه، كیف دستی و محصولات زیبایی و تزئینی در میان تولیدات او به چشم می‌خورد.

کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

مدت‌ها منتظر می‌مانیم تا جلوه‌ی ویژه و مخصوص مدل‌های جدید كفش‌های لوبوتین را هنگامی كه در كنار این دكمه‌های قرمز قرار می‌گیرد، ببینیم. این كفش‌ها هنگامی كه در ویترین مغازه‌ها می‌نشینند آویز قیمتشان بین ۴۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار قرار دارد. هر یك از این كفش‌ها كه او فصلی پس از فصل به بازار می‌فرستد، خارق‌العاده و متفاوت است و طراحی هریك از آن‌ها از تصاویری ذهنی الهام گرفته است. داشتن یك جفت از كفش‌های پاشنه بلند كریستین لوبوتین همچون داشتن یك تابلوی نقاشی است كه مانت (نقاش مشهور فرانسوی) از پاهای شما كشیده باشد. آن‌ها همچون آثار هنری هستند كه هر زنی با دیدن‌شان آرزوی داشتن‌شان را در خیال می‌پروراند.

کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

در طول این سال‌ها كریستین لوبوتین مجموعه‌های متنوعی از كفش‌ها را با تم‌های مختلف در جهان عرضه كرده است.

وی از موضوعات متفاوتی برای طراحی كفش الهام گرفته كه حتی سیرك را می‌توان در میان این منابع الهام بخش ببینید. در میان این مجموعه‌ها نمونه‌های متفاوتی از كفش‌های ساده تا كفش‌هایی كه دیدن آن‌ها نفس را در سینه محبوس می كند، وجود دارد. به هر حال هر دختری آرزوی جاكفشی را دارد كه پر از انواع این مدل‌ها باشد و اگر در توان داشته باشد ۱۰ جفت از انواع مدل‌های كفش‌های آن را برای خود داشته باشد. مدل‌هایی كه در زیر آورده‌ایم را می‌توان از این جمله دانست.

کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

 

۱۰٫ صندل دم‌پایی كاتاكلو-روح سرخ (Cataclou Red-Sole Espadrille Sandal): قیمت ۶۹۵ دلار


%da%a9%d9%81%d8%b4-%da%a9%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%aa%db%8c%d9%86

کفش کریستین لوبوتین

هر دختری در جاكفشی خود نیاز به داشتن یك جفت صندل دمپایی دارد و چه بهتر كه آن از مدل كاتاكلو –روح سرخ كریستین لوبوتین باشد.

رنگ بژ و پاشنه‌های بلند به آن جلوه‌ای داده كه با هر لباسی امكان ست شدن را دارد.‌ دكمه‌های قرمز نصب شده بر آن به علاوه‌ی طراحی آستری كه در آن به كار رفته به نحو بی‌نظیری آن را تزیین نموده است. پاشنه‌های پنج و نیم اینچی آن حس ایستادن بر بام آسمان را در شما بوجود خواهد آورد در حالی كه همزمان می‌توانید آرایش ناخن‌های پایتان را به رخ هر بیننده‌ای بكشید. آن‌ها می‌توانند شما را پیوسته از صبح تا شام از این سو به آن سو می‌برند در حالی‌كه طراحی زیبای زنانه‌ی آن چشم‌ها را به خود مسحور كرده است.

۹٫ کفش زنانه برند بیانكا (Bianca): قیمت ۸۴۵ دلار


%da%a9%d9%81%d8%b4-%da%a9%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%aa%db%8c%d9%86

کفش کریستین لوبوتین

كفش‌های پمپی شكل با دكمه‌های قرمز و طراحی سنتی خاص كریستین لوبوتین یكی از مدل‌هایی است كه شاید هر دختری بخواهد جمع‌آوری كفش‌های لوبوتین خود را با خرید آن‌ها آغاز كند. این مدل جزء طراحی‌های سبك كلاسیك لوبوتین محسوب شده و ظاهر آن هم با نوك گرد ۵/۱ اینچی چیزی جز این را نشان نمی‌دهد. طرح این كفش‌ها ساده است. در عین حال با پاشنه‌های ۵/۵ اینچی جلوه‌ی بی‌نظیری به پاهای ظریف زنانه‌ی شما می‌دهد. همان نمایی را كه شما در شب یا روز دوست دارید از پای شما دیده شود به آن می‌دهد. رنگ قرمز دكمه‌ها جلوه‌ای بی‌نظیر به طراحی پمپی شكل آن‌ها داده است.

۸٫ کفش زنانه بیوتی كا (BeautyK): قیمت ۸۹۵ دلار


%da%a9%d9%81%d8%b4-%da%a9%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%aa%db%8c%d9%86

کفش کریستین لوبوتین

این صندل‌های جذاب با آن رنگ طلایی و جلوه‌ی براق خود واقعا ارزش توجهی را كه به خود جلب می‌كند، دارد.

با تخصصی كه كریستین لوبوتین در طراحی صندل‌های چكمه‌ای دارد می‌توان این صندل‌ها را در هر مناسبتی در هر زمان از طول سال به پا كرد. برش‌های پیچیده‌ی این صندل خاص به دقت انجام شده و دقیقا مقدار مناسبی از پا را به نمایش می‌گذارد و در كنار لباسی كه بر تن و لوازمی كه همراه دارید هنوز مقداری برای تصویر سازی خیالی بینندگان جا باقی می‌گذارد. پاشنه‌ای ۴ اینچی طراحی زیبای آن را تكمیل كرده و ارتفاع مناسبی را برای طی كردن یك شب طولانی در شهر یا قدم زدن بر كنار ساحل را برایتان فراهم نموده است.

۷٫ کفش برند هاینِس (Highness): قیمت ۱۰۷۵ دلار


%da%a9%d9%81%d8%b4-%da%a9%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%aa%db%8c%d9%86

کفش کریستین لوبوتین

این مدل را به گونه‌ای نامگذاری نموده‌اند كه گویا كسی كه آن را به پا دارد یك ملكه است و عنوان ”اعلیحضرت“ را یدك می‌كشد.

با این حال این كفش‌های زیبا با سایر مدل‌های لوبوتین تفاوت بسیاری ندارد. این نیز به دلیل سبك طراحی بخشی از مجموعه كفش‌های كلاسیك كریستین لوبوتین محسوب شده و با پنجه‌ی نیمه باز و پاشنه‌های بلند ۶ اینچی -كه گویا به ارتفاع آسمان است- و كف قطور ۲ اینچی خود، جلوه‌ی باشكوهی دارد كه گویا رهگذران را به احترام در برابر خود به تعظیم وا داشته است. این كفش‌ها از چرم اسپچیو ساخته شده و با راه راه‌های طلایی براق جلوه‌‌ای دارد كه واقعا برازنده‌ی یك ملكه است.

۶٫ روح سرخ جواهرنشان (Body Strass Mesh Red-Sole Pump): قیمت ۱۱۹۵ دلار


%da%a9%d9%81%d8%b4-%da%a9%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%aa%db%8c%d9%86

کفش کریستین لوبوتین

با پوشیدن این مدل احساس می‌كنید كه صندل‌های كریستال سیندرلا را كه در افسانه‌ها وصفش را شنیده‌اید در دنیای واقعی به پا كرده‌اید.

آن‌ها در یك زمان هم به روز و مدرن به نظر می‌رسند هم سنتی و كلاسیك. ظاهر كریستالی كه در نظر اول از آن در ذهن نقش می‌بندد به دلیل شبكه‌ی جواهرات مصنوعی است كه روی آن را پوشانده و همچنین جواهرات كریستالی گنبدی شكلی كه به زیبایی پیرامون آن را تزئین كرده است. پاشنه‌ی ۴ اینچی و پنجه‌ی كشیده‌ی آن حس بهتر وقار را در كسی كه آن را به پا كرده ایجاد می‌كند و همزمان پاشنه‌ی نقره‌ای زیبای آن جلوه‌ی بیشتری به آن داده است. به علاوه نشان دكمه‌های قرمز نیز در كنار این‌ها قرار دارد. همه‌ی این خصوصیات روی هم رفته باعث می‌شود كه این كفش‌های پاشنه بلند نیز ارزش افزوده شدن به مجموعه‌ی موجود در جاكفشی شما را داشته باشد.

۵٫ بانوی پنجه باز با میخچه و قلاب‌ (Lady Peep Sling Spikes): قیمت ۱۳۹۵ دلار


%da%a9%d9%81%d8%b4-%da%a9%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%aa%db%8c%d9%86

کفش کریستین لوبوتین

این‌ مدل محصول جدیدی است كه در بهار و تابستان ۲۰۱۴ به كلكسیون كریستین لوبوتین افزوده شده و واقعا نمونه‌ی جالبی از تركیب الگوهای مدرن با طرح‌های كلاسیك است. زرد تند فام و همچنین مشكی دو رنگی است كه این محصول به آن‌ها تولید شده است. این مدل میخچه‌دار بهاری واقعا چیزی غیر عادی است. ارتفاع پاشنه ۶ اینچ و قطر كف آن ۲ اینچ است. شكل باز قلابی شكل روی آن به وضوح نشان می‌دهد كه شما برای تابستان و هوای گرم آماده می‌شوید. این كفش كه از چرم مخصوص تولید شده روی خشن صاحبش را به بینندگان نشان می‌دهد.

۴٫ اژدهای یقه باز (Decollete Python Pump): قیمت ۱۳۹۵ دلار


%da%a9%d9%81%d8%b4-%da%a9%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%aa%db%8c%d9%86

کفش کریستین لوبوتین

هرچقدر ماده‌ی اولیه‌ی تولید كفش نادرتر، محصول تولید شده فریبنده‌تر و خاص‌تر می‌شود.

همه‌ی خصوصیاتی كه از یك كفش كامل انتظار می‌رود در این مدل جمع شده است. این مدل كه از پوست نوعی افعی نادر مشهور به اژدها ساخته شده دارای طراحی رنگارنگ پنجه‌ی كشیده و پاشنه‌ی ۴ اینچی بوده و به تمام معنا یك مدل داغ است. این مدل كه در ایتالیا ساخته شده با رنگ‌های زنده و برش‌های ساده‌ی روی چرم آن واقعا یكی از آرزوهای مدگرایان در زندگی است. ساختار این كفش با وصله‌های كوتاه چرمی كه در امتداد ساق هركس كه آن را به پا می‌كند قرار می‌گیرد كامل می‌شود.

 

۳٫ دل‌آرام (Belle): قیمت ۱۳۹۵ دلار


%da%a9%d9%81%d8%b4-%da%a9%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%aa%db%8c%d9%86

کفش کریستین لوبوتین

چكمه‌های ساقه كوتاه واقعا عالی هستند

ولی راجع به چكمه‌های ساقه كوتاه یوزپلنگی چیزی هست كه باعث می شود داشتن آن قفسه‌ی كفش‌های هر كسی را كامل كند. این چكمه‌ها كه ارتفاع‌شان به مچ پا می‌رسد چشم هر نظاره‌گیری را بی‌شك به خود خیره كرده و حس خوشایندی را در صاحب خود ایجاد می‌كند تا او احساس منحصر به فرد بودن و شهرت را تجربه كند. پنجه‌ی گرد، پاشنه‌ی ۴ اینچی، و چرم پولكی از ویژگی‌های این مدل است. زندگی ما كوتاه تر از آن است كه بخواهیم با كسالت آن را بگذرانیم. آقای لوبتین شرایطی را فراهم آورده تا ما كسالت را به كناری نهاده و هیجان را به زندگی‌مان بیفزاییم. این مدل كه یكی از مدل‌های مورد علاقه‌ی خود اوست این امكان را فراهم آورده است.

۲٫ چكمه‌های برند كنسون (Canassone Botta): قیمت ۱۷۴۵ دلار


%da%a9%d9%81%d8%b4-%da%a9%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%aa%db%8c%d9%86

کفش کریستین لوبوتین

فریاد معركه بودن این چكمه‌ها گوش همه را پر می‌كند و هر عابری را بی اختیار به خود خیره می‌سازد.

این چكمه‌ها از چرم سیاه ساخته شده و با پاشنه‌ی ۴ اینچی و ضخامت زیاد كف كه در پنجه به ۲ اینچ می‌رسد، ارتفاع شما را به حد مطلوبی می‌رساند. سگك‌ها كه به شكل آبشاری از روی كفش تا ساقه ادامه یافته‌اند به جزئیات آن افزوده‌اند و به این ترتیب ظاهر فریبنده و جذابی به آن داده‌اند. ارتفاع آن‌ها دقیقا تا زیر زانو ادامه دارد و به خوبی می‌تواند به عنوان یك چكمه‌ی فوق‌العاده جایگزین هر نوع چكمه‌ی عادی دیگری كه تا كنون به پا داشته‌اید بشود.

۱٫ هنر جواهرنشان (Artifice Strass): قیمت ۲۷۹۵ دلار


%da%a9%d9%81%d8%b4-%da%a9%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%aa%db%8c%d9%86

کفش کریستین لوبوتین

این جفت كفش به طور ویژه واژه‌ی درخشان را با همه‌ی اجزایش در ذهن تداعی می‌نماید.

این محصول در دو رنگ مشكی و فیروزه‌ای تولید می‌شود و هر دو رنگ نیز به یك میزان مسحور كننده‌اند. این مدل یك اثر هنری است كه همه‌ی اجزای آن از نوك پنجه تا پاشنه‌های ۴ اینچی همه با جواهرات مصنوعی نشانده شده بر آن كه به شكل گل‌ها و آفتاب درآمده‌اند پوشانده شده‌ است. این مدل برمبنای الگوی دورسی طراحی شده و واقعا هرآنچه را یك زن از كفشی خیره كننده می‌خواهد در خود داراست. مطمئنن چنین كفشی در قفسه‌ی كفش‌های شما در ردیف‌های پشتی جای نخواهد داشت!

 


بیشتر بخوانید :

تاریخچه برند لاکچری کریستین لوبوتین

کریستین لوبوتین طراح فرانسوی و موسس برند لاکچری کریستین لوبوتین است که به خاطر کفش های زنانه زیبا و براق و قرمز رنگ آن به شهرت رسیده است. در این مطلب نگاهی به برند کریستین لوبوتین و زندگی طراح آن و روندی که این برند برای رسیدن به جایگاه کنونی اش طی کرده می اندازیم.

کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

کریستین لوبوتین در ۱۹۶۴ در پاریس به دنیا آمد. پدرش کابینت ساز و مادرش معمار بودند و سه دختر دیگر داشتند. او در ۱۲ سالگی به خاطر اقدام به فرار از مدرسه اخراج شد. این کار او مادرش را مجبور کرد تا به وی اجازه دهد به صورت مستقل زندگی کند. این اتفاق در این سن کم تاثیر عمیقی روی زندگی و ذهنیت و شخصیت وی به جا گذاشت.

لوبوتین کار کشیدن مدل های کفش را از سنین نوجوانی آغاز کرد بدون این که آموزشی دیده باشد. دنیای سینما و فرهنگ پانک دهه ۷۰ تاثیر زیادی روی کار های وی گذاشت او می گوید در دوازده سالگی با دیدار از موزه هنر های آفریقایی در پاریس علاقه به کفش در وی شکل گرفت. در ورودی موزه تابلویی نصب شده بود که از ورود خانم های با کفش های نوک تیز جلوگیری می کرد تا از آسیب به کف زمین پیشگیری کنند. این تصویر برای همیشه در ذهن وی ماند و علاقه کریستین را شکل داد.

کفش کریستین لوبوتین

او همیشه شیفته فرهنگ های شرقی مثل فرهنگ هندی و مصری بوده است و و این علاقه در طراحی های وی تاثیر عمیقی داشته است. پس از چند سال تمرین و یادگیری طراحی کفش او مجموعه طراحی هایش را به خانه مد مطرح آن زمان می فرستاد که نتیجه این کار استخدام شدن در برند چارلز جوردن بود. سپس در آتلیه راجر ویویه دستیار شد. در سال های بعد او طراحی هایی برای شانل و ایو سن لورن نیز انجام داد.

در اواخر دهه ۱۹۸۰ کریستین لوبوتین طراحی مد را رها کرد تا کار معماری منظره انجام دهد اما نتوانست این دوری را تحمل کند و دو سال بعد در ۱۹۹۱ شرکت طراحی کفش خود را تاسیس کرد. کمپانی وی به سرعت توسعه یافت. کار های وی در دهه ۹۰ باعث بازگشت کفش های پاشنه بلند ظریف به دنیای مد شد و پاشنه های ۱۲ سانتی متری و بلند تر را به لباس های زنان وارد کرد.

کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

کفش های با کف قرمز رنگ نماد کار های وی شد که اگر چه با ادعاهای مختلفی همراه بود ولی حقوق آن متعلق به خود کریستین لوبوتین است. برند وی همچنان در حال توسعه و گسترش در زمینه های مختلف مد است و در سال های اخیر در زمینه لوازم آرایشی نیز قعالیت می کند. اما همچنان کفش های پاشنه بلند زنانه نماد کار وی است به طوری که در سال ۲۰۱۱ جستجو شده ترین نام برای کفش زنانه در اینترنت بوده است.

 

کفش کریستین لوبوتین christian Louboutin

Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محبوب ترین ها

To Top