خودروهای لوکس

همه چیز درباره s500 ؛ مدلی محبوب از خودرو های مرسدس بنز

مرسدس بنز S500 نسخه‌ی جدید

مرسدس بنز به‌تازگی مشخصات مدل جدید S500 را اعلام کرده است که در ادامه، مروری بر جزئیات فنی و مشخصات این خودرو خواهیم داشت.

صنعت اتومبیل‌سازی در مسیر الکتریکی شدن افتاده است؛ اما هنوز راه زیادی مانده تا بتوان کاری کرد که افراد، خودروهای برقی را به نمونه‌های بنزینی ترجیح دهند که البته دلیل اصلی این موضوع نه به خود خودروهای برقی، بلکه به نبود زیرساخت‌های لازم و کافی برمی‌گردد.

در هر کجای دنیا می‌توان به‌راحتی یک پمپ بنزین  پیدا کرد؛ اما ایستگاه‌های شارژ ۲۲۰ ولتی، ۴۴۰ ولتی تسلا و یا ۸۸۰ ولتی پورشه چیزی نیستند که به‌راحتی بتوان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. به همین دلیل است که فعلا نمی‌توان تصوری از آینده‌ی وسایل نقلیه‌ی برقی داشت؛ اما راهی که در حال حاضر پیش روی ما است و اکثر خودروسازان نیز آن را انتخاب کرده‌اند، این است که پیشرانه‌های درون‌سوز فعلی را کم‌مصرف‌تر کنند و آلایندگی آن‌ها را کاهش دهند.

در این بین، دایملر به‌عنوان یکی از پیشگامان چنین امری اقدام به رونمایی از پیشرانه‌ی جدیدی با نام M256 کرده است که جدیدترین پیشرانه‌ی شش سیلندر خطی درون‌سوز این شرکت به شمار می‌رود و برای اولین بار در مرسدس بنز S500 جدید مورد استفاده قرار گرفته است.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

مرسدس بنز S500 نسخه‌ی جدید

این پیشرانه از جهات مختلف یک تغییر بزرگ برای مرسدس بنز به شمار می‌رود.

اولین مورد این است که مرسدس بنز با تولید M256، یکی از سنت‌های سال‌های اخیر خود یعنی پیشرانه‌های V6 را کنار گذاشته و دوباره همانند قدیم به پیشرانه‌های شش سیلندر خطی روی آورده است. البته این به معنای وجود ایراد در پیشرانه‌های V شکل نیست، بلکه شاید مهندسان مرسدس بنز به این نتیجه رسیده‌اند که شش سیلندر خطی بهتر است.

همچنین پیشرانه‌ی M256 به سیستم برقی ۴۸ ولتی مجهز است (خودروهای معمول از سیستم برقی ۱۲ ولتی استفاده می‌کنند) و این مورد سبب شده تا بتوان از واترپمپ و کمپرسور قدرتمند کولر برقی در این خودرو استفاده کرد. آلترناتور (دینام) این پیشرانه نیز با موتور استارتر به‌صورت یکپارچه ساخته شده‌اند که مجموعه‌ی آن‌ها با نام استارتر ژنراتور یکپارچه (ISG) شناخته می‌شود.

طراحی این سیستم به این شکل است که یک موتور الکتریکی روی میل‌لنگ پیشرانه سوار است که موقعیت دقیق آن در بین پیشرانه و جعبه‌دنده است. در این پیشرانه در کنار توربوشارژرهای معمول از سوپرشارژر برقی نیز استفاده شده است.

از آنجایی که موتورهای برقی این قابلیت را دارند تا صد درصد توان خود را از لحظه‌ی آغاز حرکت تولید کنند، استارتر ژنراتور یا (ISG) می‌تواند نیروی خود را به پیشرانه انتقال دهد و یک استارت بدون تأخیر و سریع برای بنز S500 به ارمغان بیاورد.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

مرسدس بنز S500 نسخه‌ی جدید

میزان گشتاور در این خودرو آن‌قدر بالا است که حتی در صورت روشن بودن سیستم کنترل کشش (TCS) نیز می‌توانید صدای تایرهای عقبی را دربیاورید.

سوپرشاٰرژر برقی نیز اقدام به پمپ کردن هوای فشرده به درون محفظه‌ی احتراق می‌کند. نحوه‌ی عملکرد کلی پیشرانه نیز آن‌قدر دقیق و عالی است که متوجه تغییر آن از حالت برقی به بنزینی نخواهید شد.

البته خودرو هیچ‌گاه به‌طور کامل از وضعیت برقی خارج نمی‌شود چون (ISG) در هر صورت درگیر است و پس از آغاز حرکت به‌عنوان ژنراتور عمل می‌کند. زمانی که پیشرانه به دور موتور مناسبی برسد، گازهای خروجی از اگزوز سبب گردش توربوشارژرها می‌شوند و یک سوپاپ مخصوص، سوپرشارژر را از مدار خارج می‌کند.

البته در دورهای میانی و زمانی که به گشتاور بالا نیاز باشد سوپرشارژر برقی وارد مدار می‌شود و به کمک توربوها می‌آید. میزان نیروی تولیدی این پیشرانه نیز با توجه به این‌که با یک پیشرانه‌ی غیر AMG سر و کار داریم بسیار عالی است؛ به‌طوری که می‌تواند ۴۳۵ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

مرسدس بنز S500 نسخه‌ی جدید

باید اشاره کرد که گشتاور تولیدی این پیشرانه در مقایسه با پیشرانه‌ی هشت سیلندر قبلی که روی مدل S500 قرار داشت کمتر است؛ اما این نکته را نیز نباید از قلم انداخت که سیستم برقی ۴۸ ولتی گشتاور بسیار بالایی دارد و کمبود گشتاور پیشرانه‌ی درون‌سوز را جبران می‌کند، هرچند هیچ راه دقیقی برای اینکه بتوان میزان مجموع گشتاور سیستم‌های ترکیبی برقی-بنزینی (هیبریدی) را اندازه‌گیری کرد وجود ندارد.

موتورهای الکتریکی از همان لحظه‌ی شروع کارکرد و در دور موتور صفر نیز حداکثر گشتاور خود را در اختیار دارند، این در حالی است که در یک پیشرانه‌ی احتراق داخلی برای دسترسی به حداکثر گشتاور باید دور موتور را تا میزان مشخصی بالا برد.

مرسدس بنز اعلام کرده است که مدل جدید S500 می‌تواند در عرض ۴.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و این یعنی شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو دقیقا معادل مدل ۸ سیلندر قبلی، یعنی S550؛ باقی مانده و تغییری نکرده است.

مرسدس بنز مدل جدیدی نیز به نام S450 به خودروهای S کلاس اضافه کرده که از پیشرانه‌ای مشابه اما ضعیف‌تر بهره‌مند است. پیشرانه‌ی M256 در مدل S450، قدرت ۳۶۷ اسب بخار  و گشتاور ۵۰۰ نیوتون متر  دارد.

خبر خوب در مورد S450 این است که با توجه به اینکه پیشرانه‌های شش سیلندر خطی صدای بهتری در مقایسه با پیشرانه‌های ۶ سیلندر V شکل دارند؛ دپارتمان صدای AMG نیز برنامه‌ای برای تولید یک سیستم اگزوز اسپرت حرفه‌ای برای این خودرو در دست دارد.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

مرسدس بنز S500 نسخه‌ی جدید

عملکرد مرسدس بنز S500 در یک کلام، عالی است؛ به‌طوری که وقتی حالت رانندگی خودرو را در وضعیت اقتصادی (ECO) قرار دهید، پیشرانه‌ی خودرو در هنگام حرکت به‌طور مکرر روشن و خاموش می‌شود.

اما به دلیل عملکرد بسیار نرم این پیشرانه که به لطف حذف تسمه‌های گوناگون به دست آمده است، تنها راهی که می‌توانید با آن خاموش و روشن شدن پیشرانه را تشخیص دهید نگاه کردن به عقربه‌ی دورسنج موتور است. همچنین از آنجایی که S کلاس لوکس‌ترین محصول مرسدس بنز است و عایق‌بندی صوتی کابین آن به بهترین نحو ممکن انجام شده، هنگام روشن و خاموش شدن پیشرانه، هیچ صدایی به گوش نمی‌رسد.

عدد رسمی برای مصرف سوخت این خودرو اعلام نشده؛ اما مرسدس بنز عنوان کرده است که مصرف سوخت پیشرانه‌ی شش سیلندر خطی جدید در مقایسه با پیشرانه‌ی هشت سیلندر ۴.۷ لیتری قبلی، حداقل ۲۲ درصد بهبود پیدا کرده است.

زمانی که پیشرانه خاموش است، قسمت (ISG) یا همان استارتر ژنراتور همچنان ارتباط خود را با جعبه‌دنده حفظ می‌کند و با استفاده از نیروی حرکت خودرو، اقدام به تولید انرژی الکتریکی و شارژ باتری‌های لیتیوم-یونی می‌کند.

در هنگام روشن شدن پیشرانه نیز همین استارتر ژنراتور بدون کوچک‌ترین لرزش یا صدایی اقدام به روشن کردن پیشرانه‌ی احتراقی می‌کند. میزان نرمی کارکرد و بی‌صدایی این پیشرانه، از هر نظر باورنکردنی و بی‌نظیر است.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

مرسدس بنز S500 نسخه‌ی جدید

یک خبر بد برای خریداران آمریکایی این است که مرسدس بنز این مدل را در بازار ایالات متحده عرضه نخواهد کرد و در این بازار همچنان پیشرانه‌ی ۴.۷ لیتری قدیمی به فروش خواهد رسید.

اولا کالینوس، یکی از اعضای هیئت مدیره‌ی دایملر، دلیل چنین تصمیمی را علاقه‌ی مشتریان آمریکایی به پیشرانه‌های V8 عنوان کرده است. مدل ۸ سیلندر از این پس در بازار آمریکا با نام S560 عرضه خواهد شد؛ البته با توجه به اینکه مرسدس بنز به دنبال سودآوری بیشتر در این بازار است، تصمیم گرفته تا مدل S450 را در این کشور عرضه کند؛ اما این مدل در بازار ایالات متحده از پیشرانه‌ی V6 قدیمی استفاده خواهد کرد که بسیاری از کارشناسان، این مورد را یک تصمیم نادرست از سوی مرسدس بنز می‌دانند.

پیشرانه‌ی M256 را باید یکی از برترین پیشرانه‌های شش سیلندر جهان عنوان کرد که به‌خوبی شعار مرسدس بنز یعنی «بهترین یا هیچ» را در عمل اثبات کرده است و به همین دلیل از این خودروساز انتظار می‌رود تا این پیشرانه را در بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بازار خود یعنی آمریکا هم عرضه کند.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

مرسدس بنز S500 نسخه‌ی جدید

البته بازار ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ مدل جدید S500 را تجربه خواهد کرد که انتظار می‌رود برای نسل بعدی، پیشرانه‌های جدید و حتی نسخه‌های مختلفی از همین پیشرانه‌ی M256 ساخته شوند.

به گفته‌ی مرسدس بنز، این خودروساز قصد دارد از این پیشرانه‌ی جدید در تمامی مدل‌های خود استفاده کند تا به‌زودی شاهد جایگزین شدن مدل‌های V6 این برند با پیشرانه‌ی جدید شش سیلندر خطی باشیم. اولین محصولی که در بازار آمریکا با این پیشرانه عرضه خواهد شد مدل CLS است که از اواخر پاییز سال جاری با کد CLS53 به فروش خواهد رسید.

این کدگذاری پیچیده نیز تصمیم جدیدی است که دایملر اتخاذ کرده و از این پس سدان‌های سایز E کلاس که با کد ۴۳ عرضه می‌شدند، با کد ۵۳ به فروش خواهند رسید و به دنبال همین تصمیم، مدل E43 نیز با نام E53 عرضه خواهد شد؛ اما مدل C43 با همان نام قبلی خود به فروش خواهد رسید.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

مرسدس بنز S500 نسخه‌ی جدید

مرسدس بنز با عرضه‌ی این خودرو، سیستم برق ۴۸ ولتی را رسما وارد خط تولید خود خواهد کرد و به دنبال آن سایر محصولات این شرکت نیز با سیستم برقی ۴۸ ولتی عرضه خواهند شد، همچنین در آینده‌ای نزدیک این خودروساز مدل هیبریدی ۸ سیلندر جدیدی نیز معرفی خواهد کرد. تغییر بزرگ دیگر را باید بازگشت به پیشرانه‌های شش سیلندر خطی دانست.

یک پیشرانه‌ی وی شکل ۱۲ سیلندر به حجم ۶ لیتر نیز تا چند ماه دیگر معرفی می‌شود که از پیوند دو پیشرانه‌ی M256 به یکدیگر به دست می‌آید. در صورتی که هر پیشرانه‌ی M256 قدرتی معدل ۴۳۵ اسب بخار داشته باشد، این پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر جدید قدرتی بیش از ۸۰۰ اسب بخار خواهد داشت. این‌که چنین قدرتی را در یک پیشرانه‌ی غیر AMG مشاهده کنیم بسیار جالب است.

اگر هم AMG دستی روی این پیشرانه بکشد، شاید بتوان قدرتی بیش از ۱۰۰۰ اسب بخار  برای آن متصور بود.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

 


معرفی نسخه‌ تقویت شده‌ S500 توسط برابوس

 

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

برابوس یکی از تیونرهای مطرح آلمانی است که خودروهای مرسدس بنز را زیر تیغ جراحی خود می‌برد. این کمپانی اخیرا از  PowerXtra B50 Hybrid رونمایی کرده که نمونه‌ی تقویت شده‌ی سدان لوکس S500 هیبریدی شارژی است.

برابوس به تازگی نسخه‌ی تیونینگ شده‌ی S500 مرسدس بنز را معرفی کرده که بسیار قدرتمندتر شده است. این خودرو که با نام PowerXtra B50 Hybrid شناخته می‌شود، با تغییرات زیادی همراه شده است. متخصصان برابوس ECU این خودرو را مجددا برنامه‌ریزی کرده‌اند که در مقایسه با نسخه‌ی معمولی آن شامل تغییراتی در پاشش سوخت و احتراق موتور است. همچنین توربوشارژهای این خودرو بهینه سازی شده‌‌اند که نتیجه آن افزایش قدرت موتور است. پس از اعمال تغییرات توسط برابوس، پیشرانه‌ی سه لیتری V6 این خودرو قادر است ۳۸۵ اسب بخار قدرت را در دور موتور ۵٫۶۰۰ و گشتاور ۵۴۹ نیوتن متر در اختیار راننده قرار دهد.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz

در گشتاور ۸۹۰ نیومتن متر، قدرت موتور به ۵۰۰ اسب بخار می‌رسد و از این رو B50 با وزن ۲۱۳۱ کیلوگرم قادر است تا در کمتر از ۴٫۹ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. در مقایسه با نمونه‌ی معمولی مرسدس S500، نمونه‌ی تیونینگ شده، ۰٫۳ ثانیه سریع‌تر است. سرعت B50 بصورت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. برابوس اطلاعاتی را در مورد تغییرات صورت گرفته در میزان مصرف سوخت این خودرو پس از اعمال تغییرات اعلام نکرده است.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

B50 همچنان از جعبه دنده‌ی ۷ سرعته‌ی استاندارد موجود در S500 استفاده می‌کند. رانندگان قادرند از میان چهار حالت رانندگی Hybrid، E-Mode، E-Save و Charge گزینه‌ی مورد نظر خود را برای رانندگی انتخاب کنند. علاقمندان می‌توانند سیستم اگزوز استیل ضد زنگ را نیز با خروجی چهارتایی سفارش دهند.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

برابوس کیت بدنه‌ی آئرودینامیکی را نیز برای S500 طراحی کرده که شامل بامپر جلوی خودرو است که حاوی سه ورودی هوای بزرگ در جلو است. در پشت خودرو نیز می‌توان اسپویلر تعبیه شده را به همراه دیفیوزر در قسمت زیر دید. رکاب و ورودی هوای جانبی نیز از جنس فیبر کربن توسعه یافته است. برابوس از رینگ‌های ۲۰ اینچی در این خودرو به همراه لاستیک‌های میشلن استفاده کرده است.

هنوز اطلاعاتی در خصوص قیمت این خودرو از سوی برابوس منتشر نشده است.

 

 


 رونمایی مرسدس‌ بنز کلاس اس ۲۰۱۷

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

مرسدس‌بنز از جدیدترین نسخه‌ی سدان لوکس خود رونمایی کرد. کلاس اس جدید به پیشرانه‌های ۶ سیلندر جدیدی مجهز شده است.

نسخه‌ی فیس لیفت مرسدس‌بنز کلاس اس ، به همراه پیشرانه‌های ۶ سیلندر جدیدی با آرایش خطی معرفی شد. مرسدس‌بنز از سال ۱۹۹۷ تصمیم به استفاده از پیشرانه‌های ۶ سیلندر خورجینی گرفت و حال برای اولین بار، این شرکت محصولات خود را با پیشرانه‌ ۶ سیلندر خطی عرضه خواهد کرد.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

پیشرانه‌های خطی جدید، که به‌زودی در سایر محصولات مرسدس‌بنز نیز استفاده خواهد شد، از معماری یکسانی با سری پیشرانه‌های ۴ سیلندر این شرکت بهره می‌برند و طبق تصمیماتی که از سوی مرسدس‌بنز اتخاذ شده است، نوع دیزلی این پیشرانه‌ها هم‌زمان با شروع فروش نسخه‌ی فیس لیفت کلاس اس در سال جاری و در بریتانیا، وارد روند تولید خواهد شد.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz

یکی از نسخه‌‌های بنزینی با یک سیستم الکتریکی ۴۸ ولتی همراه شده است که امکان استفاده از یک بوستر الکتریکی کمپرسور و یک راه‌انداز ژنراتور را فراهم می‌کند و در حقیقت بخشی از استراتژی ملایم قوای محرکه‌ی هیبریدی مرسدس بنز محسوب می‌شود که با هدف بهبود عملکرد و کاهش مصرف سوخت در نظر گرفته شده است و طبق ادعای مرسدس، در سال ۲۰۱۸ به‌ کار گرفته خواهد شد.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

نسخه‌های دیزلی رده بالا که شامل مدل‌های S350d و S400d هستند، از پیشرانه‌ی دیزلی ۶ سیلندر با آرایش خطی، حجم ۶ لیتر و مجهز به توربوشارژر استفاده می‌کنند که طیف قدرت این دو نسخه ۲۰۷ اسب‌ بخار و ۳۳۶ اسب‌ بخار است. همچنین در بین خودروهای معرفی‌شده از کلاس اس فیس لیفت، نسخه‌ی S560 قرار دارد؛ این نسخه احیاکننده‌ی یکی از قابل احترام‌ترین طراحی‌هایی است که توسط مرسدس‌بنز به کار رفته است. این نسخه دارای پیشرانه‌ی ۸ سیلندر بنزینی با آرایش خورجینی مجهز به توربوشارژر است؛ این پیشرانه در نسخه‌ی S500 قبل از فیس‌لیفت وظیفه‌ی تأمین قدرت را بر عهده داشت.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

یک نسخه نیز به نام S560e وجود خواهد داشت که جایگزین S500e فعلی خواهد شد؛ این نسخه هم از سری پیشرانه‌های بنزینی ۶ سیلندر با آرایش خطی بهره می‌برد که مجهز به تقویت‌کننده‌ی کمپرسور برق و موتور الکتریکی است که با سیستم الکتریکی ۴۸ ولت، ترکیب شده است.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz

در صدر نسخه‌ها، S63 با به‌روزرسانی همراه شده و پیشرانه‌ی ۴ لیتری ۸ سیلندر AMG که مجهز به توربوشارژر دوقلو است، جایگزین نمونه‌ی ۸ سیلندر ۵.۵ لیتری نسل قبلی شده است. توان خروجی این پیشرانه با ۲۶ اسب‌ بخار افزایش، به ۶۱۲ اسب‌ بخار رسیده است و گشتاور چشمگیر ۹۰۰ نیوتن‌متر تولید می‌کند. عملکرد این سدان لوکس فول سایز بهبود یافته و شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت آن، با کاهش نیم ثانیه‌ای نسبت به نسل قبلی، ۳.۵ ثانیه است.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

باشکوه‌ترین نسخه‌ی اس کلاس، که S65 نام دارد، همچنان با پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر خورجینی با توربوشارژر دوقلو عرضه خواهد شد؛ این پیشرانه توانی معادل با ۶۲۱ اسب‌ بخار و گشتاور ۱۰۰۰ نیوتن‌متر ارائه می‌‎کند. سایر نسخه‌ها در سال ۲۰۱۸ معرفی خواهند شد که شامل جایگزین‌های S300h ،S400 و همچنین نسخه‌های S600 و S650 میباخ هستند و از پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر بهره‌ می‌برند.

فیس‌لیفت کلاس اس، در نمای ظاهری با یک سری تغییرات ظریف همراه شده و متمایز از نسل قبلی است. این تغییرات به این شرح هستند: جلوپنجره‌ی جدید که در تمامی نسخه‌ها تغییر یافته است؛ چراغ‌های جلو نیز بازطراحی شده‌اند و نوارهای LED سه ردیفه به‌عنوان چراغ‌های روزتاب استفاده شده‌اند؛ سپرهای جلو و عقب از نمای ظاهری جدیدی برخوردار هستند و طراحی چراغ‌های عقب نیز با طرح‌های کریستالی دچار دگرگونی شده است.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

در داخل کابین کلاس اس، سیستم اطلاعات و سرگرمی و تجهیزات دیجیتال نیز تغییراتی تجربه کرده‌اند و قابلیت انتخاب حالاتی مانند کلاسیک، اسپرت و برنامه‌ریزی شده (تغییر تدریجی تم) ارائه می‌کنند. سیستم اطلاعات و سرگرمی به دکمه‌های کنترلی لمسی مجهز شده است و  سیستم کروز کنترل نیز همراه با غربیلک فرمان دچار بازنگری و طراحی جدید شده است. آپشن شارژ بی‌سیم تلفن‌های هوشمند به خودرو اضافه شده است و LED-های نورپردازی داخل کابین، طیف رنگی بیشتری خواهند داشت و ۶۴ رنگ مختلف را می‌توانند در داخل کابین خلق کنند.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

برجسته‌ترین ویژگی کابین فیس‌لیفت کلاس اس، آپشن جدیدی موسوم به سیستم «کنترل راحتی انرژی‌بخش» است؛ این آپشن شامل تهویه‌ی مطبوع شبکه‌ای، صندلی‌های مجهز به ماساژور، رایحه‌ی کابین، روشنایی کابین و سیستم صوتی است که باعث افزایش راحتی و رانندگی بهتر می‌شود. این سیستم دارای ۶ برنامه‌ریزی مختلف طراوت، گرمی، نشاط، شادی، راحتی و ورزش است.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz

بین طیف گسترده‌ای از سیستم‌های کمکی راننده، این سدان لوکس رده‌بالا می‌تواند به پیشرفته‌ترین فناوری‌های رانندگی خودکار مجهز شود که توسط مرسدس‌بنز ارائه می‌شود؛ این سیستم‌ها «کنترل مجاورت فعال Distronic» و «دستیار هدایت فعال» نام دارند. کلاس اس جدید، به کمک این سیستم‌ها می‌تواند در محدوده‌ی سرعت تعیین‌شده، عمل شتاب‌گیری و ترمزگیری را انجام دهد؛ در حالی که سیستم هدایت مستقل فرمان حداکثر در بازه‌هایی به مدت ۳۰ ثانیه فراهم است.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

امکانات بیشتر برای کلاس اس جدید، شامل سیستم تعلیق بادی مرسدس‌بنز موسوم به Magic Body Control است که به‌روزرسانی شده و از عملکرد پیچشی جدیدی بهره‌مند است. این سیستم بدنه‌ی خودرو را به میزان ۳ درجه در پیچ‌ها به سمت داخل پیچ متمایل می‌کند؛ سیستم مورد بحث در نسل فعلی کلاس اس کوپه نیز موجود است. چراغ‌های LED نسل قبلی مورد بازبینی قرار گرفته است و چراغ‌های جدید با عملکرد و روشنایی فوق‌العاده وسیع به‌عنوان آپشن قابل سفارش هستند. بنا بر ادعای شرکت مرسدس‌بنز، میزان پرتاب نور چراغ‌های اصلی بیش از یک لوکس برای فاصله‌ای به میزان ۶۵۰ متر است.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

فروش نسل جدید از ماه اکتبر سالی جاری آغاز خواهد شد. به نظر می‌رسد مرسدس بریتانیا با توجه به آمار فروش سال قبل که بیش از ۸۰ درصد کلاس اس‌های خریداری‌شده نسخه‌ی AMG Line بوده‌اند، از فروش نسخه‌های پایه‌ی SE سر باز زند. قیمت نسخه‌ی پایه‌ی کلاس اس AMG Line با کمی افزایش روبه‌رو شده است، با این حال قیمت نسخه‌ی ۳۵۰d از ۷۱,۵۸۵ پوند شروع می‌شود.

 


مرسدس‌بنز کلاس S

نام بنز یادآور محصولات لوکس آلمانی است؛ خودروهایی با طراحی چشم‌نواز، امکانات رفاهی متنوع و البته قیمت‌های بالا! حالا وقتی نوبت به پرچم‌دار این میدان می‌رسد؛ نگاه‌ها به سمت لوکس‌ترین اتاق این شرکت یعنی S کلاس، خیره می‌شود. در نمایشگاه خودرو شانگهای شاهد رونمایی از مدل ۲۰۱۸ خودرو S کلاس مرسدس‌بنز بودیم.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz مرسدس بنز

مرسدس‌بنز توانسته از این خودرو که با کد شاسی W222 شناخته می‌شود، از سال ۲۰۱۳ تا امروز بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ دستگاه بفروشد. این تیراژ به قدری زیاد است که با خودروهای سدان‌های متوسط سنجیده می‌شود. در مدل جدید شاهد تغییرات جزئی هستیم که از آن به عنوان لفظ فیس‌لیفت مینور یاد شده است.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz مرسدس بنز

در نمای جلو این خودرو، چراغ‌های فول LED نسبتا کشیده و زاویه‌دار با فرم داخلی L زاویه‌باز وارون سه‌رگه هستیم که نسبت به مدل پیشین با تغییرات طراحی همراه بودند. جلوپنجره‌ی نسبتا بزرگ ذوزنقه‌ای، سهم قابل توجهی از المان‌های طراحی نمای جلو را به خود اختصاص داده که ظاهر آن نسبت به مدل سال قبل کمی تغییر کرده است. در سپر جلو هم شاهد یک تهویه‌ی هوا کشیده با ظرافت طراحی ویژه‌ای هستیم که جذابیت‌ بیشتری به چهره‌ی این آلمانی اهدا می‌کند.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz مرسدس بنز

در نمای کناری، طراحی آیرودینامیک، خطوط سیال و منحنی و بدنه‌ برآمده به چشم می‌خورد. هم‌چنین می‌توانیم خط شانه‌ای را ببینیم که از گوشه‌ی بالای چراغ‌ها شروع شده و به سمت دستگیر در عقب نشانه رفته است.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz مرسدس بنز

در نمای عقب، هنوز شاهد همان طراحی قبلی هستیم. چراغ‌های عمودی کشیده کنار جداره صندوق عقب به همراه یک جفت اگزوز زیر شبرنگ‌های باریک که در زیر سپر قرار گرفته‌اند، نظر بیننده را به خود جلب می‌کند.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz مرسدس بنز

بیشترین قسمت جذاب S کلاس، کابین آن است؛ کابینی که با طراحی چشم‌نواز و امکانات رفاهی متعدد می‌تواند تجربه‌ی بی‌نظیری از یک سواری به سرنشینان هدیه دهد. در این تصویر می‌توانید تم تریم توسی با نورپردازی بنفش و خط آبی زیر داشبورد را ببینیم که حس خوبی را به بیننده القا می‌کند. این سبک طراحی کابین خودروها، به کابین خلبانی مشهور است. المان‌های طراحی مثل دریچه‌های تهویه ‌هوای گرد، داشبورد کشیده و کنسول میانی پهن باعث می‌شود که خواناخواه، ارگونومی این اتومبیل شباهتی هرچند کم به کابین یک هواپیما پیدا کند.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz

برخلاف مدل‌های پیشین که داشبورد اتومبیل دارای دو صفحه نمایش بود؛ این‌بار شاهد یک نمایشگر طویل شیشه‌ای هستیم که به دو بخش ۱۲٫۳ اینچی تقسیم شده‌اند. نمایشگر سمت چپ به قول معروف، پشت‌آمپر یا همان صفحه کیلومتر این اتومبیل است و نمایشگر سمت راست، وظیفه‌ی نشان دادن اطلاعاتی مثل نقشه و مسیریابی، موسیقی در حال پخش و کنترل مدیا S کلاس را بر دوش دارد.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz مرسدس بنز

اتاق‌های قبلی دارای فرمان دو شاخه بودند. حالا این بار مرسدس‌بنز، فرمان سه شاخه را به همراه کلید‌های لمسی را برای مشتریان خود درنظر گرفته است.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz مرسدس بنز

مدل پایه این اتومبیل S450 نام دارد که از یک پیشرانه تویین توربو ۶ سیلندر با حجم ۳ لیتر بهره می‌برد. این خودرو به یک جعبه‌دنده خودکار ۹ سرعته مجهز شده است. در مدل استاندارد، توزیع نیرو به چرخ‌های عقب صورت می‌گیرد اما مشتریان می‌توانند نمونه تمام چرخ محرک را هم انتخاب کنند.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz مرسدس بنز

مدل S63 این خودرو، یک پیشرانه تویین توربو ۸ سیلندر با حجم ۴ لیتر دارد که می‌تواند قدرتی معادل ۶۰۳ اسب‌بخار تولید کند. مدل S65 هم به یک پیشرانه تویین توربو ۱۲ سیلندر خورجینی با حجم ۶ لیتر مجهز شده که توانایی تولید ۶۲۱ اسب‌بخار، قدرت دارد. مدل S63 یک جعبه دنده ۹ سرعته خودکار و مدل S65، جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته دارد.

بنز عکس بنز بنز s 500 عکس ماشین بنز s500 عکس بنز مرسدس بنز

Mercedes-Benz مرسدس بنز

علاقمندانی که می‌توانند هزینه بیشتری را هم بپردازند؛ می‌توانند مدل مایباخ را تهیه کنند. مایباخ در دو مدل S560 و S650 عرضه می‌شود. مدل S650 پیشرانه‌ی مشابه مدل S600 پیشین را دارد؛ یعنی قلب این خودروی لوکس را یک پیشرانه توییت توربو ۱۲ سیلندر خورجینی با حجم ۶ لیتر و توان ۵۲۳ اسب‌بخار همراهی می‌کند.

نظر شما در مورد این خودرو هیجان‌انگیز چیست؟

 

Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محبوب ترین ها

To Top