استایل و مد بانوان

مدگردی با ملکه یخی : روایتی خواندنی از ماریا شاراپووا

ماریا شاراپووا

روایتی خواندنی از ماریا شاراپووا

ماریا شاراپووا (MARIA SHARAPOVA) نامی شناخته شده در دنیای تنیس زنان است. کسی که همچون سرنا ویلیامز و حتی لیلا علی در بوکس، از اسطوره های ورزش زنان در دو دهه اخیر به شمار می رود و سلبریی عرصه ورزش به شمار می آیند.

شاراپووا آنطور که از اینستاگرام فعالش بر می آید، همچون بسیاری از سلبریتی های دنیای موسیقی، ورزش و سینما از جمله دیوید بکهام، کریس رونالدو، تیلور سویفت و صدها تن دیگر، برندی برای خود دست و پا کرده و وارد دنیای کسب و کار شده و تا حدودی در عرصه مواد غذایی فعالیت می کند.

کمتر سلبریتی این سه عرصه را سراغ داریم که جهان جذاب و لاکچری محصولات آرایشی و بهداشتی و عطر و لباس را فراموش کرده و به دنیای خوردنی جات ورود کرده باشد. به هر حال، این دختر قد بلند جذاب صد و هشتاد و هشت سانتیمتری که این لقب ملکه یخی (ICE QUEEN) به ایشان از سوی رسانه ها داده شده است، برندی در ورزش تنیس بانوان جهان بوده و همواره فوتوشوت ها، سبک تغذیه ، روش تمرین و بدنسازی های طاقت فرسا و همچنین سفرهایش در کانون توجه رسانه های قرار می گیرد.

گزارش امروز سرویس مد گردی لوکس تهران، شما را با نکات جالبی از زندگی اسطوره تنیس زنان جهان آشنا می کند. دختر قد بلند و خوش چهره و خوش استایل روس که مقیم آمریکا بوده و به دلیل نتیجه مثبت دوپینگ، ۱۵ ماه از میادین ورزش جهانی دور بود  و از اواسط سال ۲۰۱۷ به رقابت های نفس گیر بازگشت. البته با حضوری قدرتمندانه.

خودرو مورد علاقه ماریا شاراپووا

(پورشه، خودرو مورد علاقه ماریا شاراپووا )

با مدگردی امروز ما با ملکه یخی همراه باشید.

داستان ملکه یخی ؛ ماریا شاراپووا

ماریا شاراپووا پس از پایان رقابت های تنیس آزاد استرالیا در سال ۲۰۱۶ میلادی به دلیل استفاده از مواد نیرو زا از شرکت در کلیه رقابت های تنیس منع شده بود، پس از ۱۵ ماه به رقابت ها بازگشت و توانست سال ۲۰۱۷ میلادی را با قهرمانی در رقابت های تنیس چین به اتمام برساند.

برند ماریا شاراپووا

او در همکاری با یک طراح مد ایتالیایی و شرکت NIKE موفق به ارائه یک مدل لباس تنیس جدید شد. این لباس که با همکاری ریکارو تیشی تولید شده است، به شرکت نایکی این امکان را دارد تا برای رقابت های تنیس آزاد آمریکا لباسی جدید در فهرست محصولاتش قرار دهد. لباس مشکی رنگ توری با الماس های شرکت اتریشی سواروسکی بخشی از شکوه استایل و جذابیت های مد و لباس ماریا را در کانون توجه رسانه های مد و لباس جهان قرار داد.

لباس فاخر مشکی رنگ ماریا شاراپووا

(لباس فاخر مشکی رنگ ماریا شاراپووا که با همکاری نایک آمریکا و طراحی ریکاردو تیجی ایتالیایی و برند اکسسوری سواروسکی اتریش، برای رقابت های تنیس ایشان در سال ۲۰۱۷ میلادی طراحی و روانه بازار شد. )

ماریا شاراپووا در پستی اینستاگرامی

( ماریا شاراپووا در پستی اینستاگرامی از ریکاردو طراح این لباس ورزشی تشکر کرد)

ماریا شاراپووا در گفتگو با رسانه ها همواره به رنگ مشکی به عنوان رنگ مورد علاقه اش می بالد. یک بار در رقابت های تنیس زنان در سال ۲۰۰۶ میلادی موفق شده بود با لباس مشکی رنگ، قهرمان شود. رنگ خوش شانس او ، رنگ مشکی است. تلفیق تور و الماس در طراحی لباس ورزشکاران تنیس سابقه زیادی ندارد و به نظر می رسد همکاری برندهای صاحب نام لباس ورزش و اکسسوری بتواند رویه جالبی را در طراحی مد و لباس ورزشکاران سلبریتی  به ارمغان آورد.

ترکیب لباس تنیس و کت مشکی رنگ با همکاری نایک و سواروسکی و ماریا شاراپووا

(ترکیب لباس تنیس و کت مشکی رنگ ۱۲۰۰ دلاری که با همکاری نایک و سواروسکی و ماریا شاراپووا و طراح مد ایتالیایی روانه بازار شد)

این لباس که توسط نایک تولید شده است، از اکتبر ۲۰۱۷ میلادی در فروشگاه های لباس ورزشی نایک عرضه شده است. قیمت این لباس فاخر ورزشی ۵۰۰ دلار است که مشتری میتواند یک کت مشکی را نیز با آن بپوشد.

لباس فاخر ۱۲۰۰ دلاری ماریا در رقابت های تنیس آزاد آمریکا

(لباس فاخر ۱۲۰۰ دلاری ماریا در رقابت های تنیس آزاد آمریکا)

رژیم غذایی ماریا شاراپووا

ناگفته پیداست که سلبریتی های دنیای ورزش، به خصوص ورزشکاران زن، همواره در کانون توجه رسانه های عرصه سلامت و بهداشت هستند تا درباره رژیم های غذایی و سبک زندگی ورزشی آنان به نکات جالب توجه دست پیدا کنند. این ملکه یخی در سال های اخیر مرتب در مصاحبه هایش درباره رژیم غذایی سالم و ارگانیک و توجه به بهداشت پوست و مو اشاره کرده است.

رژیم غذایی ماریا شاراپووا

توجه ماریا شاراپووا به اصول مراقبت از سلامت و زیبایی باعث شده تا برخی از برندهای آرایشی و بهداشتی از وی به عنوان مدل و سفیر تبلیغاتی استفاده کنند. این ملکه یخی با اینکه پوستی روشن و موهای بلوند به عنوان میراثی از روس ها در اختیار دارد، اما به خوبی شیوه حفظ پوست روشن خود را می داند. او در فلوریدا زندگی میکند. جایی که هوا اکثرا گرم و تابش خورشید بیشتر از سرزمین های شمالی نسیتا سرد آمریکا می باشد.

بسیارند ورزشکارانی که در مناطق خیلی گرم جهان به خصوص در خاورمیانه و کشورهای عربی، ورزش زیر تابش آفاب تابان را نهی کرده و بیشتر علاقه به تمرینات و ورزش های داخل سالن هستند، اما او در هر نوع هوای گرم و سرد مشغول فعالیت های ورزشی می شود و در طول هفته، بیش از ۵ جلسه تمرین دارد که به طور متوسط ۶ ساعت زیر نظر مربی اختصاصی اش به طول می انجامد.

ماریا شاراپووا اکسسوری های هندسی ساده

( ماریا شاراپووا از اکسسوری های هندسی ساده برای جذابیت بیشتر به تناسب قد خود استفاده می کند که مقوله مهمی در استفاده از اکسسوری برای بانوان جوان است)

با اینکه او زیر نور مستقیم آفتاب به فعالیت های تنیس ادامه می دهد، اما به خوبی نکات مراقبت از پوست را میداند و از ضد آفتاب های تخصصی با SPF بالا استفاده می کند. اگر با نکته های کلیدی و ساده ای که ماریا شاراپووا در حوزه مراقبت از پوست و مو انجام می دهد آشنا شوید، حتما علاقمند می شوید که حتی در تابستان که شدت تابش نور خورشید افزایش پیدا میکند، دست از فعالیت های ورزشی و تحرک که لازمه آقایان و بانوان لاکچری گردی مشکل پسند است برندارید!

توصیه ماریا شاراپووا به استفاده از ضد آفتاب

یکی از نکاتی که بانوان به خصوص بانوان جوان و ورزشکار باید رعایت کنند، قرار گرفتن پوست انها زیر تابش نور خورشید است. او جایی گفته بود از اینکه بانوان جوان به ضد آفتاب فقط در طول روز و به خصوص روزهای گرم تابستان علاقه دارد، تعجب می کند! به گفته او، بایستی برای داشتن پوستی سالم و کم خط و خال، ضد آفتاب را همواره در ۱۲ ماه سال استفاده کرد و این توصیه نه فقط ماریا بلکه متخصصان پوست و مو است.

چون ماریا شاراپووا زمان زیادی به ورزش تینس اختصاص می دهد و کل بدن زیر تابش نور مستقیم خورشید است، بنابراین استفاده منظمی از ضد آفتاب دارد. او زمان زیادی را زیر نور خورشید به تمرین و ورزش کردن اختصاص می‌دهد و بازی‌های تمرینی و رسمی طاقت‌فرسایی هم در برنامه کاری خود دارد که سبب می شود تا وی برای حفاظت از پوست، مرتب ضد آفتاب خود را در فواصل زمانی برنامه ریزی شده تغییر و تجدید کند.

کرم‌های ضدآفتاب دارای SPF ماریا شاراپووا

ماریا شاراپووا در مصاحبه ای گفته بود که برای اینکه مطمئن شود از پوستش کاملا محافظت می‌شود، تقریبا هر روز صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن از کرم‌های ضدآفتاب دارای SPF بالا استفاده می‌کند. نکته ای که باید درباره کرم زدن های روزانه ماریا شاراپووا بدانیم آن است که استفاده از ضد آفتاب ها، تنها به دوران ورزش  حرفه ای این تنیسور خلاصه نمی شود. چرا وی از نوجوانی  از کرم های ضد آفتاب استفاده می کرده و این عادت را حفظ کرده است.

ماریا هنگام مسابقه ضد آفتاب هایی با SPF 50

( ماریا هنگام مسابقه نیز از ضد آفتاب هایی با SPF 50 استفاده می کند)

او در مصاحبه ای به این موضوع اشاره میکند که یکی از دلایلی که سبب شده تا ضد آفتاب به عنوان بخشی از سبک زندگی آرایشی و بهداشتی او در دهه چهارم زندگی ادامه داشته باشد، اصرار مادرش به استفاده از ضد آفتابی خوب با SPF‌مناسب است که بتواند از پوست ایشان محفاظت کند. در واقع مقوله SKIN CARE بخشی از سبک زندگی فعال ماریا بوده که در این حوزه در کتاب ها و مقالات زیادی به آن اشاره شده است.

حتما بخوانید :   جدید ترین محصولات پوست و مو ایوروشه : کرم پودرها و مرطوب کننده ها

او معتقد است که استفاده مکرر و منظم از ضد آفتاب ها به خصوص برای بانوانی که در مناطق خشک و مرطوب هستند، سبب شادایی پوست و مراقبت از پوست آن ها را در برابر سوختگی و آسیب رسانی به پوست در میان مدت و بلند مدت می شود. او عاشق برند SEPHORA  است و با آن همکاری دارد.

استایل پوشش ساده و شیک ماریا شاراپووا

(استایل پوشش ساده و شیک ماریا شاراپووا الهامی از سبک زندگی سالم ایشان است)

استفاده ماریا شاراپووا از کرم های ضد آفتاب تنها به زمانی که از خانه بیرون می رود محدود نمی شود. او از کرم های ضد آفتاب از زمانی که بیدار می شود و نیم لیتر آب می نوشد استفاده می کند و سپس مشغول صبحانه و انجام کارهای روتین برنامه ریزی شده می شود. او معتقد است که اگر این کار را پس از شستن دست و صورت صبحگاهی انجام ندهد، در طول روز احتمال فراموش شدنش زیاد است.

توصیه های طلایی شاراپووا به نوجوانان در گفت و گو با VOGUE

(توصیه های طلایی شاراپووا به نوجوانان در گفت و گو با VOGUE)

علاقه او به کرم های ضد آفتاب به قدری است که وقتی دوش می گیرد نیز کرم ضد آفتاب در جا شامپویی دارد تا پس از خشک کردن بدن خود، از کرم ضد آفتاب استفاده کند. او کرم ضد آفتابی را توصیه میکند که SPF آن بیش از ۵۰ است. چرا که این چنین کرم هایی ، بافت ملایمی دارد و زمانی که ورزشی با فعالیت های بدنی پر عرق انجام می شود، این کرم، سبب سوزش چشم ورزشکار نمی شود. البته او قبلا گفته بود که در هنگام مسابقات ورزشی اصلا آرایش نمی کند. اما از ضد آفتاب های قوی استفاده می کند.

پوست خوب ماریا شاراپووا

(پوست خوب ماریا شاراپووا محصول آب نوشیدن کافی است)

البته ضد آفتاب های قوی که ضد آب هستند برای حفظ شادابی پوست و مو توصیه شده است. به هر حال، می بایستی همواره نحوه استفاده از کرم های ضد آفتاب را فرا گرفت و اصول آن جدی گرفته شود چرا که نور خورشید میتواند باعث پیری زود رس و بروز لکه های پوستی و حتی سرطان پوست شود.

همکاری ماریا شاراپووا با برند SUPERGOOP

(همکاری ماریا شاراپووا با برند SUPERGOOP که تولید کننده ضد آفتاب با SPF ۵۰ است که مورد علاقه ایشان است)

پس حفاظت از پوست و مو (HAIR & SKIN CARE) برای بانوان ورزشکار اهمیت فراوانی دارد که باید به آن توجه کرد و بخشی از بودجه ماهانه را برای خرید ضد آفتاب در هر نقطه ای که هستیم اختصاص دهیم.

توصیه های شاراپووا به نوشیدن آب کافی

نکته جالب دیگری که در سبک زندگی ماریا شاراپووا دیده می شود، استفاده مکرر از آب برای آبرسانی به پوست و حفظ طراوات و شادابی آن است. علاوه بر کرم های ضد آفتاب، رفتارهای مراقبتی دیگری نیز برای حفاظت از شادابی پوست باید در دستور کار بانوان ورزشکار جوان قرار بگیرد که یکی از ان ها نوشیدن آب به اندازه کافی است. شاید شما شنیده باشید که افراد به ۸ لیوان آب در روز نیازمند هستند.

اما در واقع، میزان آب مورد نیاز بدن افراد در نقاط مختلف دنیا و  در شرایط آب و هوایی متفاوت و با سن و قد و وزن مختلف، فرق دارد و نمیشود همه افراد با هر سطح از فعالیت بدنی و تحرک روزانه، مقدار ثابتی آب بنوشند. قطعا ورزشکاران در فعالیت های بدنی سنگین و طولانی مدت، آب زیادی از بدن آن ها دفع می شود و به همین خاطر، می بایست از بطری های آب به عنوان جایگزین آب از دست رفته استفاده کنند.

ماریا شاراپووا ، اسطوره تنیس  زنان جهان همواره به آب نوشیدن های زیاد مشهور است. چه هنگامی که در رقابت های ورزشی حاضر می شود و چه زمانی که مشغول تمرین است، آب زیاد می نوشد. فواید آب نوشیدن زیاد (البته به مقدار کافی و مورد نیاز بدن به طوری که بدن همواره هیدراته باشد) بسیار است. او در مصاحبه گفته است که علاوه بر ضد آفتاب که بخشی از زندگی روزانه اش را تشکیل می دهد، نوشیدن آب زیادی را در دستور کار دارد.

او پس از برخواستن از خواب، نیم لیتر آب می نوشد تا ذهن آماده فعالیت شده و سموم بدن دفع شود. او یکی از رازهای پوست شفاف و شاداب و کم خط و خال خود را استفاده مکرر از آب تازه می داند.

نکته های طلایی از سبک زندگی ماریا شاراپووا

نکته های طلایی زیادی را میتوان از سبک زندگی اسطوره تنیس زنان جهان فرا گرفت که در ادامه به مواردی اشاره میکنیم:‌

برنامه ریزی و سازماندهی: یکی از مواردی که همواره ماریا شاراپووا در گفت و گو با رسانه ها به آن اشاره می کند، توجه به اصول سازماندهی و برنامه ریزی کارهای روزانه و هفتگی به خصوص برنامه های آرایشی و بهداشتی و برنامه داشتن برای خوردن و آشامیدن است. موضوعی که بعضا افراد و به خصوص ورزشکاران از آن غافل می شوند و همین عامل، در بلند مدت سبب آسیب رسانی به پوست و مو و بهداشت عمومی بدن می شود.

به همین خاطر، او هر جایی از لوازم آرایش استفاده نمی کند و از طرفی ، از هر برندی برای آرایش بهره نمی برد. همین نکته به ظاهر ساده توانسته در شادابی پوست و مو ماریا شاراپووا تاثیر گذار باشد.

ماریا شاراپووا در تبلیغات موبایل SONY ERICSSON

( ماریا شاراپووا در تبلیغات موبایل SONY ERICSSON)

خوب بخوابید: خوب خوابیدن نکته ای است که از سبک زندگی ماریا شاراپووا می توان برداشت کرد. خواب کافی، تاثیر زیادی در سوخت و ساز بدن داشته و معمولا کسانی که خواب کافی دارند، توانایی ذهنی بهتری نسبت به کسانی که از کم خوابی و بد خوابی رنج می برند، ارائه می کنند. خواب کافی سبب آرامش فکر و روح می شود و فکر سالم، جسم سالم را به خوبی هدایت می کند.

ماریا ، معتقد است که به اندازه کافی استراحت می کند و خواب منظم، بخشی از سبک زندگی ایشان را تشکیل می دهد. برنامه های این قهرمان تنیس زنان جهان و افتخار ورزش بانوان روسیه، تنها به زمانی که بیدار است خلاصه نمی شود. او حتی برای خواب خود نیز برنامه درستی دارد. او خود را عاشق خوابیدن می داند. او خواب نیم ساعته پس از ناهار را بخشی از سبک زندگی خود از دوران نوجوانی می داند و معقد است که باید پیش از آغاز برنامه های عصرگاهی، به بدن استراحت داد.

(SUGARPOVA برند مواد غذایی ماریا شاراپووا

(SUGARPOVA برند مواد غذایی ماریا شاراپووا است)

خوب خوردن: خوب خوردن هم مثل خوب نوشیدن و خوب خوابیدن اهمیت دارد و در مختصات سبک زندگی سالم و فعال این ورزشکار مد گرد همیشه خندان جای دارد. خوب خوردن بخشی از برنامه های روزانه ماریا شاراپووا است که کمک خوبی به بهداشت پوست و مو شادابی فردی دارد. تغذیه سالم و ارگانیک و استفاده از غذاهای کم نمک و کم شکر، بخش جدایی ناپذیر از رژیم غذایی این تنیسور معروف است. برنامه غذایی او پیش از مسابقات رسمی با زمان های عادی فرق دارد.

او در مصاحبه ای می گوید که پیش از رقابت های رسمی تنیس، مرغ با سبزیجات مصرف می کند که کالری خوبی داشته و پر حجم نباشد و زمان زیادی هم برای هضم آن نیاز نباشد. البته نوشیدن آب سبزیجات هم در فهرست غذاهای مورد علاقه این ورزشکان زن قرار دارد. او گاها در فروشگاه های سبزی فروشی، مشغول خرید سبزیجاتی که بتواند با مقداری لیمو، نوشیدنی اسمووتی خوشمزه خنکی برای خودش تهیه کند که برای رژیم غذایی پر آب و عادات های ایشان برای نوشیدن آب زیاد و کافی، جایگزین مطلوبی به شمار می رود.

برای داشتن اندام و پوست خوب، باید خوب خوردن و برنامه غذایی خوب و اثر بخشی با توجه به نیازهای بدنی و سنی در اختیار داشت که از طریق متخصصان تغذیه حاصل می شود.

حتما بخوانید :   آنچه درباره شلوار جین بهتر است بدانیم

اعتماد به نفس به سبک ماریا: فریاد هایی که ماریا در زمان زدن سرویس می زند، ملکه یخی را در دنیای تنیس زنان معروف کرده است و به نوعی، برند او در زمین مسابقه است. او فردی با اعتماد به نفس بالا است و آرایش کم و استفاده از لباس های ساده با تقارن هندسی که خیلی هم لاکچری نیست، با وجود ثروت قابل توجه این دختر صد و هشتاد و هشت سانتیمتری، نشان از اعتماد به نفس او دارد.

او عطر زدن را به عنوان روش های جالب برای افزایش اعتماد به نفس (SELF CONFIDENCY) می داند و از تلقین های مثبت برای افزایش روحیه استفاده می کند. مقوله ای که در سبک زندگی انرژی مثبت ها دیده می شود. تلقین های مثبت کمک خوبی به شفاف اندیشی (CLEAR THINKING)، شاد زیستن و جذب سیگنال های کیهانی است که در کناب قانون جذب (LAW OF ATTRACTION) و مستند راز (SECRET) نیز مشاهده کردیم.

ماریا شاراپووا عطر و ادکلن

وی از رنگ مشکی به عنوان رنگ شانس خود یاد میکند که در جدید ترین طرحی که با همکاری طراح مد ایتالیایی و نایک در آگوست ۲۰۱۷ ارائه کرد نیز از این تم استفاده شد. وی به این موضوع اشاره می کند آن لحظه‌ای که می‌خواهم وارد زمین تنیس شوم، یعنی همان چیزی که برایش تلاش کرده‌ام و همان چیزی که هدف من است، خودش یک امتیاز است.

ماریا شاراپووا ، خوش بو بودن، اعتماد به نفس کافی و نظافت را عاملی مهم در زیبایی ظاهری می داند که در کنار ضد آفتاب زدن، نوشیدن آب کافی و خواب خوب، عاملی برای سبک زندگی سالم و بهداشت پوست و داشتن روحیه ای قوی می شود. المان هایی که در موفقیت های جهانی شاراپووا تاثیر گذار بود.

بیوگرافی کوتاه از ماریا شاراپووا

 • ماریا از ۲ سالگی زیر نظر پدرش آموزش تنیس را آغاز کرد
 • ماریا از شش سالگی به آکادمی تنیس آمریکا رفت.
 • ماریا شاراپووا همچون اشتیفگراف، تنیسور آلمانی صاحب نام تنیس زنان جهان که همسر آندره آغاسی، اسطوره تنیس مردان جهان است، از نام آوران این عرصه به شمار می رود.
 • مرداد ۱۳۸۴ روزی بود که ورزش روسیه این روز را به دلیل کسب رتبه نخست برترین تنیسور جهان توسط ماریا شاراپووا ، روز ملی اعلام کرد.
 • هیچ ورزشکار مرد و زن روسیه چه پیش از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و چه پس از آن، موفق به کسب چنین عنوانی نشده است.
 • ماریا عاشق کتابخوانی و موسیقی است.
 • ایشان تا کنون به عنوان مدل تبلیغاتی برندهایی چون: موتورولا، رولکس، تیفانی، پورشه، نایک و آدیداس فعالیت داشته است.
 • ماریا همچون بسیاری از انجل های ویکتوریا سکرت، در کالیفرنیا و فلوریدا آمریکا زندگی می کند اما شهروندی این کشور را در اختیار ندارد.
 • او در رسانه ها، از ۳ شهر رم، لندن و پاریس به عنوان شهرهای مورد علاقه اش در اروپا یاد می کند.
 • ماریا از توکیو، پایتخت ژاپن که در سال ۲۰۲۰ میلادی میزبان رقابت های المپیک تابستانی است، به عنوان بهترین شهر قاره کهن یاده کرده است.
 • او عاشق خطوط ساده (SIMPLE LINES) در طراحی لباس است و لباس هایی معمولا با این طرح را در اولویت خرید قرار می دهد.
 • او هر روز به دلیل فعالیت های ورزشی، موهای خود را می شورد.
 • او به کرم های ضد آفتاب اهمیت بسیار می دهد و به بانوان توصیه میکند که در ۱۲ ماه سال، از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند.
 • او ۵ تا ۶ بار در هفته تمرین میکند و هر بار، ۶ ساعت به طول می انجامد.
 • خانم یوتاکا ناکامورا، مربی شخصی خانم ماریا شاراپووا به شمار می رود.
 • او در هنگام رقابت های تنیس، هیچ آرایشی بر چهره ندارد. اما از اسپری های L’Oreal بسیار استفاده می کند.

 رژیم غذایی ماریا شاراپووا

(سبک زندگی سالم و پرهیز از غذاهای پر نمک یا پر شکر از جمله رژیم غذایی ماریا شاراپووا است که در بهداشت پوست و مو ایشان تاثیر زیادی دارد. )

 • بترین برند ساعت مورد نظر و علاقه ماریا شاراپووا ، برند TAHE HEURE AQUARACER است.
 • گل میخ های مورد علاقه ماریا شاراپووا ، برند جنیفر مایر (JENNIFER MEYER) اعلام شده است.
 • برند ایزابل مارانت (ISABEL MARANT) از جمله برندهای جامپ سویت ماریا شاراپووا است.
 • ماریا شاراپووا ، عاشق دولچه و گابانا(DOLCE & GABANA)، والنتینو(VALENTINO)، مارک جاکوبز (MARC JACOBS) و الکساند مک کویین (ALEXANDER MCQUUEN) در انتخاب لباس و طراحی استایل است.
 • ماریا ، عاشق استیک است و به آب پرتقال و شربتی که از توت فرنگی تهیه شده باشد علاقه زیادی دارد.
 • او بارها در تصاویر، مشغول خوردن دسرهای فرانسوی با گردو و مغز بادام دیده شده است.
 • رنگ مورد علاقه ماریا ، رنگ مشکی است و تصاویر زیادی در این گفتار از استایل های مشکی ماریا منتشر شده است.

پوست و موی ماریا شاراپووا

ماریا شاراپووا شیک ترین ورزشکار روس

ماریا در یک دهه اخیر، بارهای در فهرست شیک ترین و خوش لباس ترین چهره های ورزشی بانوان جهان قرار گرفته که جدید ترین آن مربوط به مجله ورزشی SPORTS ILLUSTRATED است که در جولای ۲۰۱۷ میلادی، او را در کنار کریس رونالدو، مهاجم اسطوره ای رئال مادرید، به عنوان شیک ترین و جذاب ترین ورزشکاران جهان قرار داد.

استایل ساده و شیک ماریا شاراپووا

بر اساس لیستی که اسپورت ایلاستریت منتشر کرده، ماریا در فهرست ۱۰ ورزشکار جذاب جهان قرار می گیرد. این نشریه در توضیحی که درباره این فهرست و قرار گیری ماریا در آن ارائه کرد به این موضوع اشاره می کند که ماریا ، با توجه به قلد بلند و استایل ساده و شیک، ترکیبی جذاب از خطوط روشن و رنگ های ملایم را ست می کند به گونه ای که حتی زمانی که در فرش قرمز نیز ظاهر می شود، استایلی را انتخاب می کند که قد وی را بلند نشان دهد.

ماریا شاراپووا در این استایل مشکی و سفید

( ماریا شاراپووا در این استایل مشکی و سفید، شکوه سادگی را در قامت بلند یک بانوی ورزشکار خوش استایل نشان می دهد)

استایل ماریا شاراپووا بلوزهایی با تقارن هندسی

(نگاه کنید که چگونه ترکیبی ساده اما جذاب از خطوط سیاه بر روی پس زمینه سفید میتواند جذابیت آفرین باشد. بلوزهایی که تقارن هندسی دارند، از مدل های مورد نظر ماریا هستند)

 کلکسیون استایل های مشکی ماریا شاراپووا

(از کلکسیون استایل های مشکی ماریا شاراپووا که او را با پیراهنی گلدوزی شده طلایی و شلوار مشکی راسته شاهد هستیم)

در فهرست شیک ترین و جذاب ترین ورزشکاران، سرنا ویلیامز رقیب همیشگی ماریا شارپووا در رده سوم قرار گرفت.

ماریا شاراپووا ، قهرمانی ۵ دوره گرند اسلم تنیس جهان

(در این تصویر، ماریا شاراپووا ، قهرمانی ۵ دوره گرند اسلم تنیس جهان را در استایل خیابانی سراسر مشکی با شال قهوه ای روشن ساده و کتی از برند ANTONIO BERADI مشاهده میکنیم. او این استایل را پیش از برگزاری رقابت های ویمبلدون در لندن بر تن داشت که سوژه عکاسی خبرنگاران شد. توجه کنید که لباس های مشکی راسته در بلند نشان دادن قامت بانوان جوان تاثیر زیادی دارد)

 ماریا شاراپووا را با لباسی پوشیده، شیک

(در این عکس،  ماریا شاراپووا را با لباسی پوشیده، شیک اما در عین حال ساده و خوش استایل از برند PREEN مشاهده میکنیم که برای شرکت در مراسم STYLE AWARDS در سال ۲۰۱۳ میلادی آن را بر تن داشت. )

لباس شب جذاب تیره رنگ و بسیار بلند ماریا شاراپووا

(در این لباس شب جذاب تیره رنگ و بسیار بلند ماریا شاراپووا ، استایل مردانه و زنانه ایشان را شاهد هستیم که بلوزی مردانه را با دامنی زنانه و گرد ترکیب کرده و فوتوشوتی را در سال ۲۰۱۴ میلادی انداخته است)

 استایل های خیابانی پاییزی ماریا شاراپووا

(از استایل های خیابانی پاییزی ماریا شاراپووا که ایشان را با یک لباس گل دار ساده مشاهده میکنیم . توجه کنید که چگونه یقه های سفید بزرگ بسته میتواند شکوه خاصی را به یک لباس مشکی بدهد که با اکسسوری (کمربند تیره باریک) ست شده است)

ماریا شاراپووا را در یک لباس ابریشم

(در این استایل، ماریا شاراپووا را در یک لباس ابریشم شاهد هستیم که از رویداد مربوط  به کمپانی معروف طلا و جواهرات تیفانی (TIFFANY & CO) بازدید کرده است. این فوتوشوت در توکیو گرفته شده است)

ماریا شاراپوا ، اسطوره تنیس زنان جهان را در لباس گل دار شیک و فاخری

(در عکس فوق، ماریا شاراپووا ، اسطوره تنیس زنان جهان را در لباس گل دار شیک و فاخری مشاهده میکنیم که با دست بند و گوشواره ساده و آرایش سبک ست شده است. توجه کنید که چگونه سادگی میتواند شکوه و خیره کنندگی خاصی را برای استایل بانوان جوان قد بلند به ارمغان آورد)

حتما بخوانید :   آینده مد جهان بر بال فناوری : ۱۰ توصیه به استارت آپ ها

ماریا شاراپووا را با گوشواره الماس آبی رنگ تیفانی

( ماریا شاراپووا را با گوشواره الماس آبی رنگ تیفانی شاهد هستیم که مدتی به عنوان مدل این جواهرسازی معروف آمریکایی فعالیت داشت)

ماریا شاراپووا در غرفه تیفانی

( ماریا شاراپووا در غرفه تیفانی)

ماریا شاراپووا را در لباس مجلسی خیره کننده قرمز گلدوزی شده

(در این تصویر، ماریا شاراپووا را در لباس مجلسی خیره کننده قرمز گلدوزی شده بلندی شاهد هستیم)

 ماریا شاراپووا در این لباس، که بر روی آن تکه های آینه کار شده

( ماریا شاراپووا در این لباس، که بر روی آن تکه های آینه کار شده و آینه دوزی ظریف و فاخری را جلوه می کند که کاری از DAVID KOMA است. این لباس با صندل مشکی از برند JIMMY CHOO ست شده بود. این طرح از جدید ترین مد و لباس های شاراپووا است که در مراسم VANITY FAIR در سال ۲۰۱۷ میلادی بر تن داشت که رنگ آبی کبالتی دارد)

کلکسیون مد و لباس های ماریا شاراپووا

(از کلکسیون مد و لباس های ماریا شاراپووا ،  استایل خیابانی ایشان را با شلوار چرمی شیک راسته و سویی شرت بژ و مشکی که با یقه گرد ست شده است شاهد هستیم که با اسنیکر سفید، ترکیبی جذاب را خلق می کند. )

 ماریا شاراپووا را در فشن شو VERA WANG

(در این استایل، ماریا شاراپووا را در فشن شو VERA WANG شاهد هستیم که لباسی با برند ورا بر تن داشته و کفش او هم کاری از برند ایتالیایی معروف جیانویتو راسی (GIANVITO ROSSI) است. کیف منجوق دوزی شده دستی کوجکی نیز در دست راست دارد که درخشش خاصی  را به استایل ایشان در سال ۲۰۱۶ میلادی داده اشت)

ماریا شاراپووا را در لباسی از جنس ابریشم

در عکس سمت راست، ماریا شاراپووا را در لباسی از جنس ابریشم شاهد هستیم که بر روی آن منجوق دوزی های ظریفی از گل های بهاری نقش بسته و دامن نیز با طراح های هندسی نامتقارن، شکوه خاصی را به این استایل جذاب و ساده بخشیده است. او معمولا با این استایل ها کفشی از برند ROSSI را ست می کند. در عکس سمت چپ، ماریا شاراپووا تی شرت و بیزر سفید را با دامن صورتی کم رنگی در کالیفرنیا ست کرده است)

معروف ترین استایل های لباس ماریا شاراپووا را در مراسم MET GALA

(یکی از معروف ترین استایل های لباس ماریا شاراپووا را در مراسم MET GALA که در سال ۲۰۱۶ میلادی برگزار شد شاهد هستیم. او لباس قرمز آتشین از برند یوان کارلوس اوباندو (JUAN CARLOS OBANDO) را بر تن داشت که بازتاب های رسانه ای گسترده ای پیدا کرد)

تصویری از کفش پاشنه بلند بدون جوراب ماریا شاراپووا

(تصویری از کفش پاشنه بلند بدون جوراب ماریا شاراپووا که در مراسم “Manus x Machina: Fashion In An Age Of Technology” Costume Institute Gala  در مراسم موزه متروپلتین هنر نیویورک با لباس قرمز بلند برند کارلوس اوباندو ست شده بود)

سبک برش و دوخت لباس ماریا شاراپووا

(در تصویر  بالا، سبک برش و دوخت لباس ماریا شاراپووا را از زاویه ای دیگر شاهد هستیم )

ماریا شاراپووا در استایلی لباس فاخر سنگین

( ماریا شاراپووا در استایل بالا، لباس فاخر سنگین و مشکی رنگی را که بر روی آن حریر گیپوری با طرحی از پروانه کار شده است را بر تن کرده و در مهمانی سالگرد انتشار نشریه معروف مد و لباس یعنی ELLE بر تن کرد. لباس او محصولی از برند خوش نام والنتینو (VALENTINO) است)

 ماریا شاراپووا از ورزشکاران کتابخوان و عاشق طرح های ساده

( ماریا شاراپووا از ورزشکاران کتابخوان و عاشق طرح های ساده اما جذاب با تنوع رنگی زنانه شیک است که استایل قد بلند او را همچنان در کانون توجه قرار دهد)

اینستاگردی با ماریا شاراپووا

ماریا ظرف ۳ سال گذشته، بیش از ۱۲۰۰ پست در اینستاگرامش منتشر کرده که قریب به ۳ میلیون فالور برایش به ارمغان آورده است. صفحه ایشان را در این آدرس دنبال کنید.

 آخرین پست های اینستاگرامی ماریا شاراپووا

(تصویری از آخرین پست های اینستاگرامی ماریا شاراپووا در ماه ژانویه ۲۰۱۸ میلادی که او را با استایل عادی نشان می دهد و توضیحی درباره این عکس ۷۴ هزار لایکی ارائه نکرد)

کلکسیونی سلفی های ماریا شاراپووا

(از کلکسیونی سلفی های ماریا شاراپووا ایشان را پستی اینستاگرامی مشاهده میکنیم که با این سلفی ساده، خبر از پایان سال ۲۰۱۷ میلادی می دهد. این عکس که آخرین پست اینستاگرامی ماریا شاراپووا در سال ۲۰۱۷ به شمار می رود، ۱۳۰ هزار لایک از سوی هوادارانش به ارمغان آورد)

استایل ماریا شاراپووا در سفر به چین

(استایل ماریا شاراپووا در سفر به چین در دسامبر ۲۰۱۷ میلادی که کفش سفید برند نایک را بر تن دارد)

استایل زمستانی ماریا شاراپووا

(استایل زمستانی ماریا شاراپووا در سفر  به چین که او را با بارانی یقه بلند تیره با شلوار ریش ریشی در د سامبر ۲۰۱۷ میلادی نشان می دهد. او توضیحی درباره برند این استایل ارائه نکرد)

استایل تمام سفید رنگ ماریا شاراپووا

(استایل تمام سفید رنگ ماریا شاراپووا ، اسطوره تنیس زنان  جهان که فوتوشوت روبروی درخت کاج در آستانه کریسمس ۲۰۱۸ میلادی گرفت. این عکس ۱۳۲ هزار لایک به همراه داشت و زیر آن نوشت:‌SPICE GIRL)

سلفی آینه ای ماریا شاراپووا

(سلفی آینه ای ماریا شاراپووا که ایشان را در حال خرید لباس زمستانی خاصی در یکی از فروشگاه های نیوریورک نشان می دهد که مشغول خرید کت Victorian vintage است)

تصویری از کلکسیون طلا و جواهرات خانم ماریا شاراپووا

(تصویری از کلکسیون طلا و جواهرات خانم ماریا شاراپووا که ایشان از اینکه این حلقه ها به کلکسیون طلا و جواهراتش اضافه شده است ابراز خرسندی کرد و برای دیده شدن بیشتر، از این هشتگ استفاده نمود)

 ماریا شاراپووا و خط تولید محصولات جدید NIKE

(فوتوشوتی از ماریا شاراپووا و خط تولید محصولات جدید NIKE سفید)

استایل تیره ماریا شاراپووا

(استایل تیره ماریا شاراپووا در ساحل در حال کتاب خواندن با چکمه های مخمل زرشکی و پیراهن قهوه ای خوش رنگ که وی از این هشتگ برای دیدن شدن بیشتر عکس استفاده می کند. این عکس در اینستاگرام ۳ میلیون فالولری خانم شاراپووا بیش از ۱۰۰ هزار لایک و ۳ هزار کامنت به ارمغان آورد)

درس هایی از ماریا شاراپووا

 • آب زیاد بنوشید.
 • استفاده از ضد آفتاب را جدی بگیرید.
 • استفاده از ضد آفتاب در ۱۲ ماه سال باید در دستور کار بانوان جوان باشد.
 • هر روز ورزش کردن، بخشی از سبک زندگی اسطوره تنیس زنان جهان است.
 • خواب کافی، یک باید برای زندگی سالم است.
 • زندگی سالم با شکر و نمک زیاد مصرف کردن، میانه خوبی ندارد.
 • سادگی، راز استایل های شیک است.
 • ماریا به خوبی می داند که طراحی استایل و مد و لباس خود را چگونه با قد خود متناسب کند.
 • استفاده از اکسسوری های ماریا تناسب خوبی با سن و قد و نوع و سبک پوشش ایشان دارد.
 • تولید پست های مکرر در اینستاگرام، تلاشی برای افزایش فالورهای ماریا است.
 • ماریا از رنگ و رنگ بندی و تناژ رنگ ها برای طراحی استایل های فاخر و شیک استفاده می کند.
 • او برند سازی را به خوبی آموخته و قصد دارد در سال های آینده، محصولات برند خود را توسعه دهد.

سوالات متداول

 • آیا برندهای مورد علاقه ماریا شاراپووا را می شناسید؟
 • آیا دوست دارید با سبک زندگی جالب ماریا شاراپووا هستید؟
 • آیا استراتژی کسب و کار ماریا شاراپووا را میدانید؟
 • آیا می دانید برندهای مورد علاقه طلا و جواهرات شاراپووا چیست؟
 • آیا با لوازم آرایشی و بهداشتی محبوب ماریا آشنایی دارید؟
 • آیا میدانید ماریا در چه دانشگاه تحصیل کرده است؟
 • آیا قصد تحصیل در دانشگاه فاخر ماریا شاراپووا دارید؟
 • آیا رژیم غذایی ماریا شاراپووا را می شناسید؟
 • آیا دوست دارید با تمرینات بدنسازی ماریا شاراپووا آشنا شوید؟
 • آیا طراح مخصوص لباس های ماریا شاراپووا را می شناسید؟
 • آیا رقم قراردادهای مدلینگ شاراپووا را می دانید؟
 • آیا می دانید ماریا شاراپووا در سال ۲۰۱۸ از چه برندی رونمایی می کند؟
 • آیا رنگ مورد علاقه ماریا شاراپووا در سال ۲۰۱۸ را می دانید؟
 • آیا به دنبال مزونی برای طراحی و دوخت لباس های شب ماریا شاراپووا هستید؟

با کارشناسان لوکس تهران تماس بگیرید.

آرایش موی ماریا شاراپووا

همراهان گرامی

برای آشنایی با سبک زندگی و مد  و لباس سلبریتی های دنیای ورزش، موسیقی و سینما به گزارش های اینستاگردی لوکس تهران مراجعه کنید که شما را در جریان متن و حاشیه فعالیت های معروف ترین چهره های جهان مجازی قرار می دهد. اگر قصد طراحی و تولید لباس های ورزشی و رسمی دارید، از فرصت های تحصیلی طراحی پارچه و لباس داخل و خارج استفاده کنید و در جریان استارت آپ های لاکچری دنیای مد باشید.

ماریا شاراپووا یکی از فشن آیکون های ساده پوش و شیک ورزش زنان جهان

( ماریا شاراپووا یکی از فشن آیکون های ساده پوش و شیک ورزش زنان جهان است)

دنیای مد و لباس و لاکچری گردی را در گزارشات مجله تخصصی مد و سبک زندگی لوکس تهران دنبال کنید و ما را در جریان نظرات و پیشنهادات خود از طریق کانال های لوکس تهران در شبکه های اجتماعی قرار دهید.

4 دیدگاه

4 Comments

 1. شیما کلهر

  بهمن ۱۸, ۱۳۹۶ at ۴:۵۶ ب.ظ

  ماریا خوشگله. من عاشق SKIN CARE هاش هستم. SPF ایی که گفتین یه خورده زیاده. اما من امار این کرم رو گرفتم مارک خوبیه. خواستم تشکر کنم.

  • رامک

   اسفند ۱۷, ۱۳۹۶ at ۶:۵۵ ب.ظ

   من همین اس پی رو مصرف میکنم. به نظرم خوبه برای محافظت پوست. البته همه که شاراپواا نمیشن

 2. پاسارگاد

  بهمن ۱۸, ۱۳۹۶ at ۱۱:۴۰ ب.ظ

  با سلام و تشكر از مطلب جالب تون ، محصولات ماريا رو چه از طريقي ميشه سفارش داد؟

  • L & T

   بهمن ۲۲, ۱۳۹۶ at ۱۰:۵۵ ق.ظ

   روز بخیر. ضمن تشکر از کامنت شما، برای دریافت اطلاعات سفارش و خرید محصولات میتوانید از طریق لینک های ارائه شده در متن به سایت رسمی شاراپووا مراجعه و درخواست خرید بکنید. البته ارسال به ایران ندارد و یکی از دوستان و بستگان شما باید خرید را انجام و برای شما پست کنند. موفق باشید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محبوب ترین ها

بالا