سبک زندگی لوکس

راهنمای اقامت اروپا از طریق ازدواج، خرید ملک و سرمایه گذاری

برخی از هموطنان همواره علاقمند به دریافت پاسپورت دوم هستند و یکی از آسان ترین راه ها را مهاجرت سرمایه گذاری  و کارآفرینی به نیوزلند، استرالیا و کانادا می دانند یا اشتغال پس از تحصیل را در این کشورها دنبال می کنند. اما بعضی علاقمند به اخذ اقامت در قاره اروپا بوده  تا بتوانند تردد آسانی هم به اروپا و هم آمریکا داشته باشند. گزارش امروز مجله تخصصی مد و سبک زندگی لوکس تهران شما را با روش های اقامت اروپا ار طریق ازدواج، خرید ملک و سرمایه  گذاری  آشنا می کند.

با ما همراه باشید.

اهمیت گذرنامه دوم اقامت اروپا

اهمیت گذرنامه دوم

با اقامت اروپا شما می توانید فرصت تحصیل رایگان  در بسیاری  از دانشگاه های این قاره  را بدست آورید. تحصیل رایگان در گران ترین دانشگاه های معروف اسکاندیناوی را در اختیار داشته و بدون روادید به کلیه  کشورهای اروپایی  و آمریکایی و آسیایی سفر کنید. حساب بانکی باز کنید، شرکت ثبت  کنید، تجارت کنید  و از تسهیلات بانکی کشورهای عضو  استفاد ه کنید. ملک بخرید  و برند ثبت کنید و از قوانین تجاری وگمرکی آزاد بهره  مند شوید.

حتما بخوانید : راهنمای  مهاجرت به استان نیو  برانزویک کانادا

چرا اقامت اروپا؟

چرا عده  ای به دنبال اقامت اروپا هستند در حالی که راهکارهای مهاجرت رسمی به دیگر کشورهای دنیا در دسترس است؟ پاسخ به  این سوال در این گفتار  محدود امکان ندارد. اما باید اظهار داشت که هر فردی برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم (PERMANENT RECIDENCEY PERMIT) و دریافت گذرنامه دوم، هدف و راهکارهایی در نظر  دادن که منطبق با امکانات مالی، تجربه  و تحصیلاتی وی است. مثلا فردی که مدرک تحصیلی دکترا دارد و سابقه  مدیریتی  کلان داشته  و دانش اموخته داخل یا خارج از کشور در  رشته های مهندسی  یا پزشکی است، این فرد  برای مهاجرت، گزینه  های بسیاری را به نسبت  فردی که از تحصیلات تهی  اما ظرفیت  های مالی  خوبی دارد، در  اختیار خواهد داشت. پول دار ها برای  مهاجرت، گزینه  سرمایه  گذاری  پیش روی انهاست  که آن  هم  بر  اساس کشورها و استان هایی که قصد سرمایه گذاری  دارند، مبالغ متفاوتی بین  ۳۰۰ هزار دلار  تا ۱ میلیون  دلار  را در بر می گیرد.

اقامت اروپا

مساله ای که درباره مهاجرت بر  اساس روش سرمایه گذاری می بایست  در نظر داشته باشید آن است که تمکن مالی شما می بایست توسط یک عامل سوم (THIRD  PARTY) ارزیابی شده  و برگه ارزشیابی رسمی امکانات مادی (TANGIBLE ASSETS) به تاییدیه  عامل مربوطه رسیده  و به اداره  مهاجرت کشور مورد نظر ارسال شود. این امکانات شامل  کلیه امکاناتی است که در اختیار متقاضی اصلی، همسر و فرزندانش قرار دارد و مشمول هیچ دیونی (مثل وام بانکی) نیست.

همان طور که ملاحظه می کنید، اقامت سرمایه گذاری به کشورهای مهاجر پذیر و محبوب  برای مهاجرت ایرانیان مثل این سه کشوری که نام بردیم، شرایط و مقتضیات خاص خود را داشته و از همه  مهم  تر، شما مجبورید حداقل ۲۴ ماه پس از دریافت  اقامت موقت  (TEMPORARY RESIDENT PERMIT)  در جنوب یا غرب عالم (نیوزلند-استرالیا- کانادا) باشید.

حتما بخوانید : مهاجرت به نیوزلند از طریق روش کارآفرینی

حال اگر برای اخذ اقامت اروپا اقدام کنید، نه نیاز به قرار گیری در صف پرونده  های مهاجرتی سرمایه  گذاری و کارآفرینی طولانی  این سه کشور را دارید و نه اینکه مجبورید فرسنگ ها از ایران و دیگر کشورهای جهان دور باشید. زندگی در  اروپا ، زندگی در میان ده ها کشور و هزاران فرهنگ و آداب و ده ها زبان است که بر اساس معاهده  شنگن، امکان تردد آسان به ۲۸ کشور اروپایی در اختیار دارنده رواید گردشگری و اقامت موقت یا دائم یکی از  اعضای  اتحادیه  قرار  می گیرد.

بنابراین  یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت  به اروپا و اقامت در این قاره، نزدیکی به ایران، دسترس بودن  سفر  به کشورهای مختلف با فرهنگ ها و فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار و تحصیل گوناگون و از همه  مهم تر، تسریع و تسهیل در فرآیند مهاجرتی و اقامتی است.

حتما بخوانید : راهنمای مهاجرت به کانادا از  طریق استان انتاریو

فرصت های طلایی مهاجرتی اروپا کدام است؟

خیلی ها این پرسش را مطرح می کنند که بهترین کشور اروپا برای تحصیل و تدریس و اشتغال و زندگی کدام  است. سوئد بهتر است  یا اسپانیا؟ فرانسه  بهتر است یا آلمان؟ اسکاندیناوی  بهتر است یا بلوک شرق؟ شمال بهتر است یا مرکز؟ این ها پرسش های متداولی است که کاربران  برای  فهم آن به  سایت  های مختلف رجوع کرده و با مشاوران مجرب و غیر مجرب نیز در این زمینه  مشورت می کنند. نکته  ای که باید به آن توجه داشت این  است که هیچ پاسخی روشن  و قطعی و متقن به این گونه  سوالات  نمی شود داد. چرا که وضعیت زندگی و هدف او برای مهاجرت  و کسب  اقامت  با دیگری فرق می کند.

حتما بخوانید :   گشتی در خیابان لوکس نوسکی پراسپکت: شانزلیزه روسیه

فرصت های طلایی مهاجرتی اروپا

مثلا برای کسی که به زبان آلمانی تسلط دارد و تجربه سفر به  کشورهای آلمانی زبان اروپا مثل بلژیک و سوییس  را در کارنامه کاری خود دارد، بهترین شرایط اقامتی نروژ (مثل تحصیل رایگان به زبان انگلیسی  در نروژ) هم مناسب زندگی و کسب و کار و اولویت های زندگی او نیست. یا کسی که عاشق  زندگی در  سرما و سبک زندگی اسکاندیناوی و نظم و سیستم آنجاست، هوای عالی جزایر قناری اسپانیا یا وضعیت آرام شرق اروپا و زندگی ارزان  اسلواکی و چک، مطلوب به نظر نمی رسد.

سایت رسمی اداره مهاجرت سوئد: MIGRATIONSVERKET.SE با بخش فارسی زبان

(سایت رسمی اداره  مهاجرت سوئد: MIGRATIONSVERKET.SE  با بخش فارسی زبان)

سایت رسمی اداره مهاجرت نروژ: UDI.no با بخش راهنمای فارسی زبان برای مهاجرت و تحصیل در نروژ

(سایت رسمی اداره مهاجرت نروژ: UDI.no با بخش  راهنمای فارسی  زبان برای  مهاجرت  و تحصیل در نروژ)

سایت رسمی اداره مهاجرت گرجستان: http://migration.commission.ge بهشت سرمایه گذاری ایرانیان

(سایت رسمی اداره مهاجرت گرجستان: http://migration.commission.ge بهشت سرمایه گذاری ایرانیان)

سایت اداره مهاجرت اوکراین: https://dmsu.gov.ua/en-home.html

(سایت اداره  مهاجرت اوکراین: https://dmsu.gov.ua/en-home.html سرمایه گذاری و مهاجرت ارزان به اروپا را از اوکراین تجربه  کنید)

پس قبل از انتخاب کشور برای اقدام جهت مهاجرت یا تحصیل یا زندگی  موقت یا دائم، ابتدا اولویت  های زندگی خود و دلایل اقدام را مشخص کنید و موارد را به  اطلاع مشاوران و کارشناسان بگذارید تا چکیده  تحلیل شما را با واقعیت تطبیق داده  و بهترین  روش ها به  شما پیشنهاد شود.

حتما بخوانید : راهنمای  عملی  مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه  گذاری

اما درباره این که فرصت های طلایی مهاجرتی اروپا کدام  است باید به این موضوع از جوانب مختلفی نگاه کرد.

ورود  اوکراین و گرجستان به اتحادیه اروپا

اوکراین و گرجستان دو کشوری  است که گفته  می شود بزودی وارد اتحادیه اروپا خواهد شد و ورود آن ها به این اتحادیه، منجر به رونق  کسب و کار واشتغال و افزایش قرصت  های سرمایه  گذاری در این دو کشور خواهد شد که زمینه عضویت آن ها در معاهده شنگن را  نیز فراهم می کند. اگر چه فعلا قطعییتی وجود ندارد، اما خیلی ها به  امید رخ  دادن این وضعیت، نسبت  به ثبت شرکت و خرید ملک و مستغلات و امثالهم اقدام کرده  تا اقامت دائم و گذرنامه  دوم  را کسب  کنند تا در آینده  ای نه چندان دور، با هزینه  کم و بی دردسر، شهروند اتحادیه  اروپا شوند.

ورود اوکراین و گرجستان به اتحادیه اروپا

از طرفی، کشورهای اسکاندیناوی شامل سوئد، فنلاند، نروژ و دانمارک، در فهرست کشورهای مرفه، ثروتمند با تحصیلات  رایگان و بهداشت خوب و وضعیت کسب و کار باثبات در اروپا بوده و به همین  خاطر، مقصد مهاجرتی و حتی پناهندگی برای متقاضیان  اخذ اقامت در اروپا به شمار می روند. این  ۴ کشور هیچ کدام با وجود عضویت در اتحادیه  اروپا و شنگن، واحد پول یورو را قبول نکرده و واحد پول آن ها کرون است.

حتما بخوانید : آشنایی  با روش مهاجرتی استان بریتیش  کلمبیا

پس می توان این چنین گفت که فرصت های اقامتی طلایی  اروپا، از جنوب به گرجستان و اوکراین و از شمال به  کشورهای سرد سیر سرزمین های شمالی و از بلوک شرق به لیتوانی و لهستان و اسلواکی قابل تقسیم بندی است که هر یک روش ها و اسلوب مهاجرتی خاص خود را دارد و برای اگاهی از ان، بهترین و مطمئن ترین  روش،‌ مراجعه به سایت های  مهاجرتی رسمی این  کشور ها در فضای مجازی  می باشد.

سایت قوانین مهاجرتی به اروپا از طریق ازدواج

(سایت قوانین مهاجرتی  به اروپا از طریق ازدواج را مطالعه  کنید)

اقامت اروپا از طریق ازدواج

برخی از  متقاضیان  مهاجرت به اروپا و اخذ پاسپورت دوم،  گزینه  سرمایه  گذاری یا تحصیل یا کارآفرینی را مد نظر ندارند و با روش ازدواج قصد  مهاجرت  دارند. این  افراد بر اساس تعاریف حقوق خصوصی بین  الملل، با ازدواج با یک شهروند  اتحادیه اروپا، درخواست دریافت روادید مهاجرت و اقامت دائم  می  شوند. نکته  ای که باید در  نظر داشته باشید آن است که دریافت اقامت اروپا و مهاجرت به قاره سبز  از طریق ازدواج، بار حقوقی دارد. این بار حقوقی، در کشور های مختلف اروپایی،  تبعات و شرایط خاص خود را داشته که باید به دقت مطالعه  کنید:

اقامت اروپا از طریق ازدواج

 • آیا ازدواج شما با فردی تبعه اروپا منجر به  دریافت  اقامت اروپا می شود؟
 • آیا ازدواج شما با فردی که اقامت دائم اروپا را دارد هنوز گذرنامه اروپایی ندارد، منجر به اقامت دائم می شود؟
 • چه فرآیندی به منظور دریافت اقامت اروپا از طریق روش ازدواج باید طی شود؟
 • فردی که مدعی ازدواج با شما در اروپا است، چه مدارک مستند و مستدلی دارد؟
 • چه مرکزی ، مرجع رسیدگی به درخواست های مهاجرتی ازدواجی به قاره  سبز است؟
 • ازدواج با یک شهروند عضو اتحادیه اروپا، چه انتظاراتی ایجاد می کند؟
 • مهاجرت از طریق ازدواج سریع تر است یا سرمایه  گذاری؟
حتما بخوانید :   راهنمای هیجان انگیز سفر به مسکو : آنچه باید بدانید!

ذکر این نکته  اهمیت دارد که مهاجرت به قاره سبز  از طریق ازدواج با  یک شهروند اتحادیه اروپا، منجر  به اقامت موقت می شود و تمدید اقامت موقت تا اقامت دائم و تبدیل آن به  گذرنامه، خود پروسه  طولانی  و زمان بر و هزینه  بر است که افراد  باید با اشراف  اطلاعاتی  به آن وارد گود شوند تا متضرر  نشده و در  دام تبهکاران و کلاهبرداران قرار  نگیرند.

اقامت از طریق ازدواج

یکی از شرایط  مهمی که در بحث اقامت اروپا از طریق ازدواج باید در نظر گرفت، بحث تمکن مالی فردی است که قصد دارد با فردی خارج از  اتحادیه اروپا پیمان زناشویی امضا کند. او باید به اداره  مهاجرت کشور محل  سکونت اعلام کند که توانایی  لازم  را برای  اداره زندگی  مشترک داشته  و مدارکی برای اثبات ادعای خود از جمله  فیش  حقوقی و پرداخت مالیات و حساب بانکی و امثالهم  ارائه کند تا اداره  مهاجرت پرونده وی را احراز صلاحیت  کند. تامین  خانه  مناسب  برای زندگی بر اساس استانداردهای مهاجرتی  اتحادیه اروپا  از جمله  مواردی است  که زوجین  باید در نظر داشته باشیند.

حتما بخوانید : مهاجرت آسان و سریع به خوشگل ترین جزیره  کانادا (پرنس ادوارد)

اگر قصد اقامت اروپا از طریق  ازدواج دارید،  باید به یکی از سفارت خانه های کشورهای عضو در تهران مراجعه کرده و در فرآیند مصاحبه  حضوری شرکت کنید.  ارسال وکیل امکان پذیر نیست و حضور شخص  متقاضی، الزامی است. در این مصاحبه  از  شما سوال می شود که :

 • به چه دلیلی قصد مهاجرت به اروپا دارید؟
 • با چه تبعه اروپایی  قصد ازدواج دارید؟
 • چه مدت است که وی را می شناسید؟
 • آیا پیش از این با ایشان در ارتباط بودید؟
 • چه مدارکی برای اثبات ارتباط با ایشان چه در  دوران نامزدی و قبل از ان دارید؟
 • تمکن مالی شما و تبعه اروپایی  چگونه  است؟
 • قصد سکونت مشترک در چه محلی دارید؟
 • آیا شما به زبان نامزد خود تسلط دارید؟
 • شغل و درآمد فعلی شما چقدر است؟
 • آیا با قوانین و مقررات و وضعیت زندگی در کشور اروپایی  مورد نظر  آگاهید؟
 • آیا مدارک دیجیتالی یا فیزیکی اثبات کننده رابطه با متقاضی دارید؟

اگر  بتوانید در پاسخ به  پرسش های فوق،‌ کنسول را توجیه کنید، به  شما روادید یکساله داده  می شود که به اروپا سفر کنید. با  این روادید یکساله  می توانید  حساب بانکی باز کنید، شرکت ثبت کنید، نسبت  به خرید و اجاره  خودرو اقدام کنید و از خدمات رایگان کشور مقصد استفاده کنید. شما می توانید دیگر اعضای خانواده خود را با این روادید یکساله به  اروپا دعوت کنید.  تمدید آن منوط  به  رعایت قوانینی است که باید در نظر داشته باشید.

 روادید گردشگری کوتاه مدت TYPE C-TYPE D، به اروپا سفر کنید

(پیش  از مهاجرت به اروپا، از طریق روادید گردشگری  کوتاه  مدت TYPE C-TYPE D، به  اروپا سفر  کرده  و شرایط را بسنجید)

 روادید گردشگری شنگن

(به منظور دریافت روادید گردشگری  شنگن،  یکی از گزینه  های آسان، اقدام از طریق کارگزار  سفارت فرانسه در تهران است که در  طبقه  ۱۱ مرکز  خرید لوکس پالادیوم قرار دارد: vfsglobal.com)

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک و سرمایه  گذاری

اقامت اروپا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری، فرآیند سریع تری  نسبت به مهاجرت سرمایه گذاری به دیگر کشورهای مهاجر پذیر جهان مثل مهاجرت به نیوزلند، مهاجرت به  استرالیا و یا مهاجرت به کانادا دارد. در اروپا شما با بیش  از ۴۰ کشور مواجه هستید که هر یک، نیازهای سرمایه گذاری خاص خود را داشته  و قوانین مختص به خود را دارد. مثلا قوانین سرمایه  گذاری در سوییس  به منظور کسب اقامت این کشور  با قوانین سرمایه  گذاری  در  فرانسه  یا سوئد  و لهستان برای کسب  اقامت دائم تفاوت دارد. چرا که نه  تمکن مالی و نه حداقل  مبلغه که برای احراز سرمایه گذاری تعیین می شود، در  این کشورها یکسان نیست.

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری

اقامت اروپا از طریق خرید ملک و سرمایه  گذاری را می توان در قالب روش های سه گانه ای چون: سرمایه گذاری اروپا با خرید ملک تجاری، ملک مسکونی و هم  چنین اوراق بهادار بدست اورد. ویدیو زیر شما را با بهترین  کشورهای اروپایی  برای سرمایه  گذاری آشنا می کند.

حتما بخوانید :   ویژگی ها و روش های رزرواسیون هتل های ۵ ستاره

در روش اخد اقامت اروپا از طریق خرید ملک، متقاضی  اصلی (PRINCIPA APPLICANT) نسبت به خرید ملک قانونی سند دار اقدام کرده  و بر اساس سرمایه گذاری و خرید انجام شده، درخواست اخذ اقامت موقت و سپس دائم می کند. البته  این روش  برای کشورهای معدودی مثل یونان، اسپانیا، پرتغال، لهستان، لیتوانی  و امثالهم  است و نمی توان آن را به کل اتحادیه  یا کشورهای قاره  سبز نسبت داد.

خرید ملک تجاری رستوران، آرایشگاه، بخشی از سهام یک فروشگاه خرده فروشی، سهام هتل

روش دیگر مهاجرت به اروپا از طریق روش سرمایه گذاری، خرید ملک تجاری  است که شامل رستوران، آرایشگاه، بخشی از سهام یک فروشگاه خرده فروشی، سهام هتل و  امثالهم  می شود. این روش معمولا نیاز به ثبت شرکت و طی فرآیند حقوقی در نهادها و اصناف و اتحادیه های مربوطه  است که اداره  مهاجرت کشور مقصد این فرآیند را به متقاضیان توضیح می دهد. معمولا این روش  به  نسبت دیگر روش های سریع تر  اما نیاز به تمکن مالی حقوق برای انجام سرمایه گذاری مستقیم است.

توجه داشته باشید که به منظور اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه  گذاری:

 • می بایست تمکن مالی شما در ایران  احراز شود.
 • منشاء پول در ایران و ارسال آن به اروپا مشخص شود.
 • متقاضی سرمایه گذاری، در کشور  خود تحت پیگرد قانونی نباشد.
 • متقاضی سرمایه گذاری در اروپا، توسط کشورهای اروپایی تحت پیگرد نبوده و ممنوعیتی برای سرمایه گذاری نداشته باشد.
 • فعالیت های سرمایه  گذاری  بر روی کسب  و کارهای قانونی باشد.

روش دیگر  اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری، با خرید اوراق  قرضه دولتی  امکان پذیراست. به این صورت که فرد، به  صورت سرمایه  غیر قابل  برگشت و سرمایه برگشت  پذیر، نسبت به سپرده گذاری سرمایه  در بانک یا نهاد مالی اعلامی در کشور مقصد اقدام می کند. به  این صورت که فرد، مبلغی را که دولت می  گوید پرداخت کرده  و حق اقامت دائم (بدون سپری شدن فرآیند ۵ ساله)  را دریافت می  کند. در  روش سرمایه  برگشت پذیر، مبلغ سپرده  گذاری بدون سود به  وی  عودت  می شود و پس از گذشت مدت زمان مشخص، اقامت دائم دریافت می شود که هر کشوررهای مختلف، قوانین مختلفی برای آن وجود دارد و حداقل تمکن مالی و مدت زمان و چگونگی سپرده  گذاری  متفاوت  خواهد بود.

 • بلغارستان: سپرده سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار یورویی  به مدت ۵ سال  در حساب  اعلامی از سوی دولت بلغارستان جهت اخذ اقامت دائم این کشور نیاز  است.
 • اوکراین: خرید ملک به ارزش ۱۰۰ هزار دلار آمریکا.
 • یونان: خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار یورو برای دریافت اقامت  اروپا از طریق یونان امکان پذیر  است. یونان یکی از کشورهای عضو اتحادیه  اروپا و معاهده  شنگن است.
 • قبرس:خرید ملک به ارزش ۳۰۰ هزار یورو جهت دریافت اقامت دائم  الزامی خواهد بود. قبرس عضو اتحادیه و معاهده شنگن نیست.
 • لاتویا: خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار یورو جهت دریافت اقامت دائم  اروپا از طریق این کشور  امکان پذیر است.
 • اسپانیا و پرتغال: پرداخت ۵۰۰ هزار یورو برای دریافت  اقامت دائم اروپا از طریق  بهشت های گردشگری جنوب این قاره امکان پذیر است. اداره مهاجرت اسپانیا و اداره مهاجرت پرتغال اطلاعات  دقیق  را در  اختیار شما قرار می دهند.
 • مالت: خرید ملک به ارزش ۲۷۵ هزار یورو برای دریافت اقامت قاره سبز امکان پذیر است.

حتما بخوانید : توصیه های ارزان گردی به گران ترین شهرهای  اروپا

همراهان گرامی

اگر  به  منظور مهاجرت به  اروپا از طریق ازدواج، مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک و مهاجرت به اروپا از طریق  سرمایه گذاری با پرسشی مواجه شدید، سوالات خود را از طریق کامنت یا کانال های لوکس تهران در شبکه های اجتماعی ارسال کرده  تا پس از بررسی کارشناسان  لوکس تهران به شما اطلاع داده شود.

همواره در فرآین دهای سرمایه گذاری، دریافت گذرنامه  و شهروندی  دوم، بهترین منبع شما، سایت های رسمی ادارات مهاجرت  کشور مقصد بوده  و  هر گونه  ابهامی را بر  اساس قوانین مستند و توضیحات مستدل منتشره  در  درگاه های کشورهای اروپایی  بررسی کنید تا گرفتار باندهای  تبهکاری و کلاهبردای مجازی در حوزه  مهاجرت  نشوید.  در  فرآیند ازدواج به این موضوع دقت کنید که یکی از بهترین روش های کلاهبردی سودجویان از افراد، همین  روش بوده  و متاسفانه  سالانه درصدی از متقاضیان، پول و امکانات و زندگی خود را در مسیر سراب مهاجرت با روش ازدواج می بازند.

دنیای مد و لباس و لاکچری  گردی را هر روز با لوکس تهران دنبال کنید.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محبوب ترین ها

بالا